لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۳

منابع اسرائيلی و فلسطينی از حملات مرگبارمتقابل مرزی خبر ميدهند


حملات مرزی نيروهای اسرائيلی و ستيزه گران فلسطينی موجب کشته شدن يک نفر در جنوب اسرائيل و دست کم هشت نفر در نوار غزه شده است.

مقامات اسرائيلی ميگويند ستيزه گران حماس امروز دست کم بيست راکت به داخل و اطراف شهر اسرائيلی سدرتو پرتاب کردند. به گفته همين مقامات يکی از راکت ها در محوطه يک کالج منفجر شد، و يک نفر را کشت.

چند ساعت پيش از آن حماس از کشته شدن پنج نفر از نيروهايش در پی اصابت يک راکت اسرائيل به وانت حامل آنان در جنوب غزه خبر داده بود. ستيزه گران حماس و مقامات درمانی فلسطينی همچنين از کشته شدن يک ستيزه گر جهاد اسلامی در يک حمله هوائی ديگر اسرائيل، که سحرگاه امروز در مرکز نوار غزه انجام گرفت، خبر داده اند. مقامات فلسطينی ميگويند دو نفر ديگر نيز در شمال نوار غزه کشته شدند.

در همين حال مسئول برنامه های بشر دوستانه در سازمان ملل متحد اوضاع نوار غزه را بسيار غم انگيز و مصيبت بار توصيف کرده است. جان هلمز که اخيرا از اسرائيل و قلمرو فلسطينيان ديدن کرد به شورای امنيت سازمان ملل متحد گفت اوضاع در غزه از اواسط ژانويه که اسرائيل اين منطقه تحت کنترل حماس را محاصره کرد، وخيم تر شده است .

اسرائيل ميگويد محاصره را برای وارد کردن فشار به ستيزه گران در متوقف ساختن پرتاب راکت به اسرائيل انجام داده است.

هلمز به شورای امنيت گفت حملات راکتی فلسطينيان به اسرائيل بايد متوقف شود، و افزود که محاصره غزه نيز نقض قوانين بين المللی است.

XS
SM
MD
LG