لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۱

اخبار کوتاه کارگری از ايران


يزد:
بنا به گفته نماينده کارگران درخشان يزد در گفتگو با پايگاه خبری دسترنج، در پی تجمع اعتراضی کارگران در روز ۲۱ بهمن ماه و دخالت نيروی انتظامی گروهی از کارگران دچار جراحت شده اند. کارگران مجروح شده، بدليل عواقب انضباطی احتمالی از مراجعه به پزشکی قانونی خودداری کرده اند.

بنا به گفته جبارعلی سليمان، کارگران در آن روز سرد زمستانی به جای دريافت مطالبات خود با ضربات باتوم و گاز اشک آور مواجه و از سوی نيروهای انتظامی با پاشيده شدن آب فشار قوی متفرق شدند.

اين فعال کارگری از دستگيری و احضار حداقل چهار نفر از کارگران تجمع کننده خبر داد و افزود با پيگيری نهادهای کارگری تمامی کارگران بازداشت شده آزاد شده اند.

گرگان:
هشتاد کارگر شهرداری های استان گلستان پس از اتمام قرارداد کاری با شرکتهای پيمانکاری اخراج شدند. بنا به گفته علی اکبر رحيمی، فعال کارگری در گرگان، کارگران اخراجی ۳ تا ۴ ماه حقوق از کارفرمايان طلبکار هستند.

اراک:
۴۰ کارگر صنايع اراک پس از واگذاری اين واحد توليدی به بخش خصوصی شغل خود را از دست داده اند.

بوشهر:
پايگاه خبری دسترنج گزارش ميدهد در حالی که تاکنون هشتاد درصد کارگران لوله سازی صدف بوشهر، به دليل اتمام پروژه، کار خود را از دست داده اند، باقيمانده کارگران نيز اعتقاد دارند آنها نيز تا پايان سال اخراج خواهند شد.

بنا بر اين گزارش، پيشتر ۳۵۰ کارگر در اين کارخانه که سازنده اصلی و نصب کننده لوله های نفتی در زير درياست مشغول به کار بودند. به گفته يک فعال کارگری دليل اصلی اخراج کارگران لوله صدف عدم واگذاری پروژه های عمرانی و نفتی به اين پيمانکار منطقه عسلويه بوده است.

XS
SM
MD
LG