لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۰

اخبار کوتاه دانشجويی از ايران


شيراز:
دانشجويان دانشگاه شيراز در ادامه تحصن دو روزه خود شب گذشته را در ساختمان مديريت دانشگاه بسر بردند. دانشجويان در اين تحصن خواستار استعفای بی قيد و شرط دکتر محمد هادی صادقی رييس دانشگاه هستند.

بنا بر اين گزارش، دانشجويان در ادامه تحصن در صحن اصلی دانشگاه، امروز (سه شنبه) مانع از تشکيل کلاسها شدند.

شاهرود:
بيست و دو نفر از دانشجويان دانشگاه صنعتی شاهرود به همراه چهار تن از دانشجويان دانشگاه آزاد شاهرود که در تجمع يکشنبه در شهرستان شاهرود بازداشت شده بودند، ديروز آزاد شدند.

در پی تجمع دانشجويان دانشگاه صنعتی شاهرود در خيابان هفده شهريور در اعتراض به مشکلات صنفی و آموزشی و سو مديريت مسئولان دانشگاه که پس از برگزاری چندين تجمع در داخل دانشگاه و عدم پاسخگويی مسئولان دانشگاه به خارج از دانشگاه کشيده شده بود ۲۶ تن از دانشجويان بازداشت شدند.

تهران:
سی نفر از مديران مسئول و سردبيران نشريات دانشجويی منتقد در دانشگاه اميرکبير در نامه سرگشاده ای به دکتر اسلامی، مديرکل فرهنگی وزارت علوم، نسبت به سياست محدود کننده و خلاف قانون مديريت فرهنگی دانشگاه اميرکبير اعتراض کردند. آنان خواستار دخالت وزارت علوم در پايان دادن به عملکرد غيرقانونی مديرکل فرهنگی اين دانشگاه شدند.

مسئولين نشريات دانشجويی امضا کننده نامه مذکور، از اينکه مديريت فرهنگی دانشگاه به بهانه جلوگيری از انتشار نشريات اهانت آميز در دانشگاه کليه نشريات منتقد را توقيف ميکند شديدا اعتراض کرده اند.

XS
SM
MD
LG