لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۲

ستيزه گران فارک درکلمبيا محل تحويل ۴ تن از گروگان هايشان را به چاوز اعلام کردند


ديروز (دوشنبه) وزير دادگستری ونزوئلا در يک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد ستيزه گران کلمبيائی محل تحويل چهار تن از گروگان ها را به هوگو چاوز، رئيس جمهوری ونزوئلا اعلام کرده اند.

رامون رودريگز چاسين، وزير دادگستری ونزوئلا، در رابطه با محل گروگان ها گفت، «بنام فرمانده کل قوا، هوگو چاوز، و بنام دولت ونزوئلا اعلام می کنم که ما دقيقاً از محل نگهداری چهار تن از گروگان ها مطلع هستيم. سازمان نيروهای مسلح انقلابی کلمبيا تعهد کرده است که گروگان ها را به ونزوئلا تحويل دهد.»

وزير دادگستری ونزوئلا، که در کنار اعضای خانوادهای گروگان ها در اين مصاحبه مطبوعاتی شرکت داشت، ادعا کرد هم اکنون عمليات نظامی سنگينی در منطقه ای که قرار است گروگان ها تحويل داده شوند، در جريان است. ارتش کلمبيا قوياً چنين ادعائی را تکذيب کرده است.

ستيزه گران کلمبيائی اعلام کردند ماه گذشته در نتيجه تلاشهای دولتهائی که با آنان دوستانه هستند و تلاش های هوگو چاوز در جهت حل تنش های نظامی در کلمبيا تصميم به آزادی چند تن از گروگان ها گرفته اند.

همسر يکی از گروگان ها از دولت کلمبيا خواست که به قول خود وفادار بماند و از انجام اقداماتی که مانع آزادی گروگان ها شود اجتناب کند.

همسر يکی ديگر از گروگان ها در اين مصاحبه مطبوعاتی به خبرنگاران گفت، «ما اکنون بعد از شش سال ناراحتی، تنهائی، و نااميدی نور آزادی را می بينيم. اميدوارم هرچه زودتر به ونزوئلا بروم و همسرم را در آغوش بگيرم.»

فرمانده ارتش کلمبيا نيز در يک مصاحبه مطبوعاتی روز دوشنبه اعلام کرد، «در منطقه ای که قرار است گروگان ها تحويل داده شوند هيچگونه عمليات نظامی در جريان نيست. زيرا ما به تعهدات خود پايبنديم.»

معاون رئيس جمهوری کلمبيا نيز اعلام کرد رئيس جمهوری آن کشور دستور توقف کليه عمليات نظامی را صادر کرده است تا همچون گذشته موفق به آزادی گروگان ها شوند.

XS
SM
MD
LG