لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۲

خانم کلينتون برای اظهارات شوهرش در مورد اوباما معذرت خواست


هيلاری کلينتون، سناتور نيويورک، به کنفرانس سالانه اتحاديه سياهپوستان آمريکا رفت و اذعان کرد که رقابت های انتخاباتی رياست جمهوری با لحظاتی غم انگيز و دردناک همراه بوده است.

خانم کلينتون ديروز، شنبه، از سخنان چند هفته پيش شوهرش در کارولينای جنوبی پوزش خواست ، که بسياری از مردم آن ها را از ديدگاه نژادی، سخنانی عاری از عاطفه تلقی کردند.

بيل کلينتون، رئيس جمهوری پيشين آمريکا، پس از انتخابات مقدماتی کارولينای جنوبی، که به شکست همسرش در رقابت با براک اوباما منجر شد، گفت آقای اوباما بدان جهت در آن ايالت به سادگی به پيروزی رسيد که يک کانديدای سياه پوست است و شمار رای دهندگان سياه پوست در آنجا بسيار بالاست. خانم کلينتون از آن پس ، آرای سياه پوستان را در تمامی رقابت ها، از جمله در ايالت لوئيزيانا، که صحنه برگزاری کنفرانس امسال اتحاديه سياه پوستان است، به آقای اوباما باخته است.

خانم کلينتون تنها متقاضی کانديدائی رياست جمهوری آمريکا بود که به کنفرانس رفت. تمامی متقاضيان ديگر دعوت شده بودند.

خانم کلينتون، ديروز، قبلا، در اوهايو بشدت از آقای اوباما برای اعلاميه ا ی تبليغاتی انتقاد کرده بود، که از برنامه بيمه های درمانی خانم کلينتون انتقاد ميکند. خانم کلينتون اين اعلاميه را، خيانتی به تعهد آقای اوبا در مورد شيوه ای جديد در سياست توصيف کرد.

اوباما در پاسخ، اطلاعات منعکس در اعلاميه را درست و واقعی خواند، و انتقاد خانم کلينتون را در مورد بکار گرفتن يک تاکتيک جديد سياسی رد کرد.

هر دو متقاضی کانديدائی روز شنبه در اوهايو تبليغات ميکردند که يکی از دو ايالت عمده در انتخابات مقدماتی روز چهارم مارس است.

سناتور کلينتون برای برخورداری از شانسی واقعی در غلبه بر سناتور اوباما در کسب کانديدائی رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات، به پيروزی در اوهايو، و نيز در ايالت تکزاس نياز دارد.

آقای اوباما يازده رقابت را پشت سرهم برده است.

برنده رقابت ها در اردوگاه دمکرات ها در انتخابات رياست جمهوری آمريکا، با جان مک کين که به احتمال قوی کانديدای جمهوريخواهان است، روبرو خواهد شد.

XS
SM
MD
LG