لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۶

انفجارهای ناشی از اصابت راکت و خمپاره محدوده موسوم به دژ سبز بغداد را لرزاند


رگباری از راکت و خمپاره به محدوده موسوم به دژ سبز بغداد اصابت کرده است، که سفارتخانه آمريکا و مقر دولت عراق در آنجا قرار دارد.

امروز، شنبه، دست کم صدای ده انفجار در اين محدوده ده کيلومتر مربعی شنيده شد، و مقامات به سکنه هشدار دادند مراقب و هشيار، و آماده پناه گرفتن باشند. تا کنون گزارشی حاکی از تلفات داده نشده است.

محدوده موسوم به دژ سبز بارها هدف راکت و خمپاره قرار گرفته است. ارتش آمريکا ستيزه گران شيعه مورد حمايت تهران و منشعب از مقتدا صدر واعظ افراطی را مسئول اين حملات ميداند.

مقتدا صدر روز جمعه اعلام کرد آتش بس ميان گروه شبه نظامی خود موسوم به ارتش مهدی، و نيروهای آمريکائی و عراقی را برای شش ماه تمديد کرده است. اين آتش بس در کاهش شصت درصدی خشونت در عراق از ژوئن گذشته تا کنون نقشی موثر داشته است.

در همين حال ارتش آمريکا ميگويد چهارده مظنون تروريست در عملياتی که امروز و ديروز در مرکز عراق عليه القاعده انجام گرفت دستگير شده اند.

امروز رئيس اتحاديه خبرنگاران عراقی در بغداد هدف گلوله قرار گرفت و بشدت زخمی شد. شهاب ال تيمينی که سالهای هفتاد را پشت سر ميگذارد حين رانندگی همراه با پسرش، از داخل يک اتوموبيل که به سرعت می گذشت مورد حمله قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG