لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۷

کوشنر و چاوز در پشت درهای بسته گفتگو کردند


گفتگوی برنارد کوشنر، وزير امور خارجه فرانسه، با هوگو چاوز، رئيس جمهوری ونزوئلا، در پشت درهای بسته انجام شد. پس از آن کوشنر به خبرنگاران گفت که دو مقام در مورد روابط دوجانبه گفتگو کردند، اما آزادی تعدادی از گروگانها که چندين سال است در بند انقلابيون مارکسيستی کلمبيا، موسوم به فارک، هستند نيز مورد بحث قرار گرفت.

کوشنر ديروز گفت اين افرادشايد تا چند روز يا چند هفته ديگر آزاد شوند. وی از سه تن نام برد که زمان گروگان گرفته شدن در سال ۲۰۰۱ سياستمدار بودند. يکی از اين سه تن زن است. وزير خارجه فرانسه احتمال آزادی گروگان چهارمی را نيز داد، اما از وی نام نبرد. کوشنر تأئيد کرد که اين فرد نيز يک سياستمدار است و فقط به خبرنگاران گفت که رئيس جمهوری ونزوئلا خود اعلام خواهد کرد.

در عين حال، کوشنر به اينگريد بنتکورت bentacourt نيز که دارای تبعه دوگانه کلمبيا و فرانسويست اشاره کرد. بنتاکورت شش سال پيش در جريان تبليغات انتخاباتی برای احراز سمت رياست جمهوری به گروگان گرفته شد.

ماه پيش فارک دو زن گروگان را آزاد کرد که کارلا روخاس clara rojas يکی از آنان بود. روخاس در سال ۲۰۰۲ برای سمت معاون رئيس جمهوری با بنتاکورت مبارزه ميکرد.

وزير خارجه فرانسه از تلاشهای رئيس جمهوری ونزوئلا در ميانجيگری برای آزادی گروگانها تقدير کرد و گفت بازگشت هر گروه از گروگانها به جامعه نه تنها مايه اميد ديگر گروگانها ميشود، بلکه از لحاظ فراهم نمودن زمينه برای صلح حائز اهميت است.

XS
SM
MD
LG