لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۷

شاخه سياسی مجاهدين خلق ميگويد تهران به برنامه تسليحات اتمی سرعت داده است


يک گروه اپوزيسيون ايرانی تهران را به تسريع در برنامه توليد تسليحات اتمی متهم کرده است. شورای ملی مقاومت ايران امروز در يک کنفرانس خبری در بروکسل آنچه را که ميگويد مدرک وجود دو پايگاه سری تسليحات اتمی است، ارائه داد.

اين گروه اپوزيسيون ميگويد جمهوری اسلامی ايران برای توليد بمب اتمی يک مرکز فرماندهی و کنترل در جنوب تهران در محله موسوم به مژده دائر کرده است. شورای ملی مقاومت ميگويد اين مرکز در نزديکی محل سابق تاسيساتی اتمی است که تهران آنجا را پس از فاش شدن خراب کرد.

اين گروه ميگويد جمهوری اسلامی ايران از جايگاهی ديگر، موسوم به خجير، در نزديکی تهران نيز برای توليد کلاهک های اتمی استفاده ميکند.

شورای ملی مقاومت برای تائيد اتهامات خود به تصاويری ماهواره ای استناد کرد که ميگويد به آژانس بين المللی انرژی اتمی تسليم شده است.

جمهوری اسلامی ايران تکذيب ميکند که تکنولوژی اتمی را برای ساختن بمب اتمی دنبال ميکند.

تائيد مستقل اتهامات عنوان شده توسط شورای ملی مقاومت دشوار است زيرا جمهوری اسلامی ايران بازرسی و تفتيش های سرزده از تاسياست اتمی خود را توسط سازمان ملل متحد منع کرده است.

شورای ملی مقاومت شاخه سياسی مجاهدين خلق ايران است که يک گروه خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی ايران است. اما آمريکا و اتحاديه اروپا اين گروه را در فهرست سازمانهای تروريستی جای داده اند.

يک سخنگوی آژانس بين المللی انرژی اتمی گفت از اتهاماتی که عنوان شده است با خبر است، اما راجع به آنها اظهارنظری نکرد. اين آژانس قرار است گزارش خود را در باره برنامه اتمی تهران روز جمعه منتشر کند.

يک گزارش اطلاعاتی امريکا که در ماه دسامبر منتشر شد ميگويد تهران برنامه سری تسليحات اتمی خود را در سال ۲۰۰۳ متوقف کرد و آن را از سر نگرفته است.

پرزيدنت بوش ميگويد جمهوری اسلامی ايران اگر به تکنولوژی لازم برای توليد تسليحات اتمی دست يافته باشد، دولتی خطرناک است.

XS
SM
MD
LG