لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۲

اوباما و مک کين به پيشتازی درکسب کانديدائی رياست جمهوری آمريکا ادامه ميدهند 


باراک اوباما متقاضی کانديدائی رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات، با پيروزی های سه شنبه خود بر هيلاری کلينتون در ايالت های هاوائی و ويسکانسين به دهمين پيروزی بی وقفه خود دست يافته است.

در اردوگاه جمهوريخواهان نيز، جان مک کين روز سه شنبه در ايالت های ويسکانسين و واشنگتن برنده شد. مک کين با شکست دادن مايک هاکبی فرماندار سابق ايالت آرکانزاس، به هدف کسب کانديدائی حزب خود نزديک تر شده است.

اوباما در رای گيريهای انجمن های حزبی در ايالت زادگاه خود، هاوائی، کلينتون را به سختی شکست داد، و در ايالت ويسکانسين نيز با تفاوتی دو رقمی جلو افتاد. اوباما اکنون از نظر آرای لازم نمايندگان برای کسب کانديدائی حزب خود پيشتاز است.

مک کين، که کانديدائی او تقريبا قطعی بنظر ميرسد، در يک ميتينگ انتخاباتی در اوهايو در سخنانی که معلوم بود اوباما را مد نظر دارد گفت تلاش خواهد کرد آمريکائيان فريب شعار قالبی و توخالی تحول و دگرونی را نخورند.

اوباما در سخنرانی برای حاميانش در تکزاس شعار خود را در مورد تحول و دگرگونی تکرار کرد و گفت مک کين مظهر سياست های شکست خورده سابق است.

کلينتون در اوهايو گفت اين اوست که از تجربه لازم برای احراز مقام رياست جمهوری آمريکا برخوردار است، نه اوباما.

متقاضيان کانديدائی رياست جمهوری آمريکا اکنون توجه خود را به انتخابات سه شنبه چهارم مارس در ايالت های تکزاس و اوهايو معطوف ساخته اند، که شمار نمايندگان آنها بالاست.

XS
SM
MD
LG