لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۲

حداقل ۱۵مأمور پليس در انفجار تعدادی راکت کشته شدند


پليس بغداد از محل و استفاده چندين راکت برای حمله به پايگاههای آمريکائی در بغداد اطلاعاتی دريافت کرده بود. بر اساس آن اطلاعات راکتها در پشت وانتی پارک شده پشت يک کارخانه يخ سازی در شرق بغداد پيدا شد. راکتها آماده شليک بودند، و لذا متخصصين مواد منفجره به محل اعزام و در صدد خنثی کردن چاشنی برآمدند، اما دو راکت پی در پی منفجر شد.

بنا بگفته پليس، دو راکت قبلاً شليک شده بود. بنا بگفته وزارت کشور عراق ۲۷ نفر نيز در انفجار دو راکت مجروح شدند. اما ارتش آمريکا تلفات را کمتر اعلام کرد. سه غير نظامی کشته و ۱۷ مجروح که ۴ تن از آنان سرباز آمريکائی اعلام شده اند. هنوز توضيحی در مورد اختلاف شمار تلفات داده نشده است.

در تحولی ديگر ارتش آمريکا در يک بيانيه از کشته شدن سه سرباز اين کشور در شمال غربی پايتخت خبر داد. در اين مورد که اواخر روز سه شنبه رخ داد وسيله نقليه سربازان آمريکائی با IED يا وسيله انفجاری دست ساز برخورد کرده بود. در رابطه با حمله راکتی دوشنبه به يک مجموعه خانه های دولتی عراق در نزديکی فرودگاه بين المللی بغداد که ديروز رخ داد نيروهای آمريکا شش مظنون را در نزديکی محلی که بنظر ميرسد راکتها از آنجا شليک شده بودند، بازداشت کرده اند. پليس گفته است اين راکتها هم از منطقه ای که عموماً شيعه نشين است شليک شده بود. هيچ فرد يا گروهی هنوز مسئوليت اين دو حمله راکتی را برعهده نگرفته، اما گفت ميشود ظاهراً راکتها در مناطقی که موضع شبه نظاميان مقتدی صدر است يافت شده و اين نگرانی را بوجود آورده که مقتدی صدر پيش از انقضای زمان شش ماهه آتش بس دست به فعاليت زده باشد.

و در تازه ترين حمله، معاون وزارت کشور عراق در امور علوم و تکنولوژی امروز در اثر انفجار دو بمب کنار جاده در مسير وی در خيابانهای بغداد مجروح شده است.

XS
SM
MD
LG