لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۲

مجلس شورای اسلامی لايحه بودجه کل کشور را تصويب کرد


بنا به گزارش خبرگزاری فارس نمايندگان مجلس بودجه سال ۱۳۸۷ را در اقدامی بی سابقه طی پنج روز بررسی کرده و به تصويب رساندند. اين در حالی است که همه ساله به طور معمول بيش از دو هفته از وقت صحن علنی مجلس صرف کند و کاو لايحه بودجه و تصويب آن ميشد. ارزش لايحه بودجه تصويب شده حدود سيصد ميليارد دلار اعلام شده است. اين لايحه با ۱۵۹ رای موافق و ۱۶ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از تصويب نهايی گذشت.

در همين حال شانزده تن از نمايندگان محافظه کار مجلس شورای اسلامی از محمود احمدی نژاد خواسته اند به دليل چاپ مجدد کاريکاتورهای پيامبر اسلام در رونامه های دانمارک مناسبات تهران با کپنهاگ را قطع کند.

ولی رعيت نماينده مردم قائمشهر به عنوان اولين سخنران امروز مجلس از سياستهای دولت نهم انتقاد کرد. وی در سخنرانی خود تصريح کرده است که در نيمه دوم عمر دولتی بسر ميبريم که رياست آن با شعار عدالت و مهروورزی و تخطئه و تخريب دولتهای پيشين به منظور جلب اعتماد توده های مردم متدين و ناراضی به قدرت رسيد. وی خاطرنشان کرده است متاسفانه مردم با مسئولان هم زبان و هم عقيده نيستند. مردم ميگويند شاهد پارتی بازی در سازمانهای دولتی، گرانی در بازار، تورم در حوزه مسکن، و تنزل در حوزه آموزش و پرورش هستند. مردم ميگويند عليرغم تقريبا هشت برابر شدن قيمت نفت شاهد تخليه صندوق ذخيره ارزی و سرازير شدن درآمدهای به حساب نيامده نفتی به مجاری نامرئی هستند.

XS
SM
MD
LG