لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۵

کلينتون و اوباما برای جلب طرفداری طبقه کارگر آمريکا تلاش می کنند


در آستانه انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ايالت ويسکانسين که روز سه شنبه برگزار خواهد شد هيلاری کلينتون و باراک اوباما سناتورهای دموکرات و نامزدهای اين حزب برای احراز رياست جمهوری ايالات متحده در يک مبارزه تنگاتنگ تلاش می کنند طرفداری و رای طبقه کارگر را بدست آورند.

هيلاری کلينتون و باراک اوباما اکنون در ايالت ويسکانسين به مبارزات انتخاباتی خود ادامه می دهند.

در آستانه انتخابات مقدماتی ويسکانسين که روز سه شنبه برگزار خواهد شد، کلينتون و اوباما در يک گرد همايی حزب دموکرات در شهر ميلواکی (ويسکانسين) با ابراز تفاوت های خود در مشی و سبک رهبری بر اهميت متحد شدن طرفداران آن حزب در انتخابات عمومی، که در پاييز انجام خواهد شد، تاکيد کردند.

نظر خواهی ها نشان می دهد آقای اوباما بدنبال ۸ پيروزی پی در پی انتخاباتی اخير خود در ويسکانسين نيز شانس بيشتری را از خانم کلينتون دارا است.

در گردهمايی حزبی در ميلواکی کلينتون گفت او ميداند انتخاب بين او و آقای اوباما رقيب انتخاباتيش کار آسانی نيست و با اشاره به اين که در صورت انتخاب هر يک از آنان اولين زن يا سياهپوست نامزد مقام رياست جمهوری از حزب دموکرات خواهند بود افزود، «پيروزی من يا سناتور اوباما در اين انتخابات يک واقعه تاريخی خواهد بود. اما مساله اين نيست که چه کسی تاريخ ساز باشد، بلکه چه کسی در اين کشور تغيير ايجاد کند و چه کسی مشکلات قرن ۲۱ام را حل کند. برخی می گويند من آدم سخت و محکمی هستم. در واقع ما رئيس جمهوری محکمی را لازم داريم زيرا که مشکلات سختی را نيز در پيش داريم.»

سناتور اوباما نيز ابراز داشت که او نامزد بهتری برای حل مشکلات آينده کشور است. وی گفت، «ما رئيس جمهوری را لازم داريم که بتواند مشکلات را حل کند و ما مشکلات را با متحد کردن کشور زير يک هدف مشترک حل خواهيم کرد. و به همين دليل من برای رياست جمهوری ايالات متحده مبارزه می کنم.»

اوباما بدنبال ۸ پيروزی پی در پی انتخاباتی اخير خود، اندکی در اين انتخابات از هيلاری کلينتون پيشی گرفته ولی کلينتون که تا هفته گذشته پيشتاز اين مبارزات انتخاباتی بود اميدوار است برغم اين که احتمال می رود اوباما در ويسکانسين به پيروزی دست يابد اورا شکست دهد.

در حالی که آمار نشان می دهد کلينتون و آقای اوباما شانس برابری در انتخابات مقدماتی ايالت ويسکانسين دارند يک نظر خواهی که در روز جمعه منتشر شد نشان داد آقای اوباما از رای بيشتری برخوردار خواهد بود.

موفقيت کلينتون در ويسکانسين به پيروزی او در مبارزات مقدماتی ميان حزبی ۱۴ اسفند در اوهايو و تکزاس کمک خواهد کرد که می تواند سرنوشت ساز مبارزات انتخاباتی او باشد.

رای دهندگان دموکرات ايالت هاوايی نيز در روز سه شنبه نامزد انتخاباتی حزب خود را تعيين خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG