لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۰

قرارداد کمک ۷۰۰ميليون دلاری آمريکا به تانزانيا امضا شد


جرج بوش، رئيس جمهوری آمريکا، که برای ديدار از چند کشور آفريقايی به منطقه سفر کرده است، موافقت نامه پرداخت کمکی معادل ۷۰۰ ميليون دلار برای کمک به رشد اقتصادی تانزانيا را با رئيس جمهوری آن کشور امضا کرد.

رئيس جمهوری آمريکا همچنين اعلام کرد از کنگره خواسته است تا مبلغ کمک اين کشور به مبارزه با بيماری مهلک ايدز در قاره آفريقا را تا دو برابر افزايش دهد.

رئيس جمهوری آمريکا امروز از بنين وارد دارالسلام شد؛ و مورد استقبال همتای تانزانيايی اش جاکايا کيک ويتی قرار گرفت.

بازديد پرزيدنت بوش از کشور تانزانيا درجنوب شرقی آفريقا در چارچوب ديدار وی با رهبران ۵ کشور آفريقايی و کمک به رفع فقر و بيماری در آن قاره انجام می گيرد.

در اين ديدار، موافقتنامه کمک ۷۰۰ ميليون دلاری واشنگتن به دولت دارالسلام ميان پرزيدنت بوش و آقای کيک ويتی به امضا رسيد. اين بزرگترين کمک دولت آمريکا تحت برنامه «حساب چالش های هزاره سوم» است که قرار است برای بازسازی شالوده اقتصادی و سياسی آن کشور، از جمله ارتقای مديريت دولتی، اجرای قانون، و پياده کردن بازارآزاد اقتصادی صرف شود.

در کنفرانس خبری با حضور رؤسای جمهوری دو کشور، آقای کيک ويتی اقدام آمريکا در اعطای کمک مالی به کشورش را ستود و آن را نويدبخش آينده ای بهتر برای مردم تانزانيا خواند. وی گفت اين کمک ها شالوده آينده ای همراه با توسعه، و دموکراسی برای مردم ما رقم می زند؛ و ما اين فرصت را مرهون مردم آمريکا هستيم.

XS
SM
MD
LG