لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۲

مديراطلاعات ملی آمريکا ميگويد مغنيه احتمالا توسط عوامل حزب الله ويا سوريه ترور شد


رئيس تشکيلات اطلاعاتی آمريکا ميگويد ترور يک فرمانده ارشد حزب الله در دمشق ممکن است توسط عوامل اين گروه ستيزه گر ، و يا توسط سوريه انجام گرفته باشد.

مايک مک کونل مدير اطلاعات ملی آمريکا ميگويد بعضی مدارک حاکی از درگيری عوامل داخلی حزب الله، و يا سوريه ، در انفجار اتوموبيلی است که سه شنبه گذشته به کشته شدن عماد مغنيه منجر شد.

مک کونل اين نظر را امروز، يکشنبه، در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی فاکس ارائه داد.

حزب الله اسرائيل را مسئول ترور ميداند، و رهبر آن، حسن نصرالله، اسرائيل را به جنگی به توصيف خود علنی و تمام عيار تهديد کرده است. اسرائيل هرگونه دخالتی را تکذيب ميکند.

مقامات آمريکائی و اسرائيلی در مورد امکان حملات انتقامی به هدفهای يهودی در نقاط مختلف جهان هشدار داده اند. مک کونل ميگويد تهديد حزب الله جدی است.

روزنامه سوری الوطن، که از دولت سوريه جانبداری ميکند ، امروز نوشت مقامات سوری در ارتباط با قتل مغنيه، مظنونانی را با تابعيت های گوناگون عربی بازداشت کرده اند.

مغنيه که يکی از تروريست های بشدت تحت تعقيب در بسياری از نقاط جهان بود، در حملات مرگبار به هدفهای غربی و اسرائيلی در دهه های هشتاد و نود دخيل شناخته ميشد.

الوطن نوشت به گفته يک مقام کاملا آگاه ، مغنيه بدون اطلاع ماموران امنيتی سوريه به دمشق آمده بود. به گفته اين مقام مغنيه صبح روزی که ترور شد با اتوموبيل از لبنان وارد سوريه شد.

جمهوری اسلامی ايران، حامی اصلی حزب الله نيز، اسرائيل را به کشتن مغنيه متهم کرده است.

خبرگزاری ايسنا اظهارات پرويز داودی معاون رياست جمهوری را نقل ميکند که گفته است اسرائيل با اين عمل احمقانه راه را برای فنای خود هموار کرده است.

اهود براک وزير دفاع اسرائيل ميگويد حدس ميزند حزب الله بخواهد احتمالا با کمک جمهوری اسلامی ايران و سوريه، به ترور مغنيه واکنش نشان دهد.

XS
SM
MD
LG