لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۴

وزارت خارجه جمهوری اسلامی: گفتگويی ميان مقامهای ايران و آمريکا صورت نگرفته است


محمد علی حسينی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ايران، امروز (يکشنبه) گفت در اجتماع گروه کاری اقدامات مالی در پاريس هيچگونه گفتگوی مستقيمی ميان مقامهای ايران و آمريکا صورت نگرفته است. پيش از اين دانش جعفری، وزير اقتصاد جمهوری اسلامی، تاييد کرده بود که تعدادی از مقامهای بانکی ايران در سطوح پايين در نشست گروه کاری اقدامات مالی در پاريس شرکت کرده بودند.

خبر ديدار مقامهای ايران و آمريکا در اين نشست روزجمعه از سوی خبرگزاری آسوشيتدپرس بعد از ۲۳ روز از برگزاری آن منتشر شد. دانش جعفری گفته است در اين نشست بحثهايی درباره چگونگی مقابله با پولشويی صورت گرفته است و هيات ايرانی فقط در جلسه ای شرکت کرده که برای بررسی قوانين ايران در مقابله با پولشويی تشکيل شده بود.

حسينی درباره علت به تعويق افتادن مذاکرات ميان ايران و آمريکا در بغداد نيز سخن گفت و آن را ناشی از «دلايل فنی» دانست، اما توضيح بيشتری نداد.

مقامات عراقی و سفارت آمريکا در بغداد پنج شنبه هفته پيش اعلام کرده بودند که جمهوری اسلامی مذاکرات کارشناسان ايران و آمريکا در روز جمعه را بدون ارايه دليل مشخصی لغو کرده است.

مذاکرات روز جمعه چهارمين نشست مشترک ايران و آمريکا به شمار می رفت که قرار بود برای بحث در باره امور امنيتی عراق برگزار شود.

XS
SM
MD
LG