لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۲

يک فرمانده جهاد اسلامی جزو هشت فلسطينی است که در انفجار غزه کشته شدند


مقامات ارتش اسرائيل ميگويند ستيزه گران فلسطينی امروز چندين راکت از نوار غزه به اسرائيل پرتاب کردند اما انفجارهای ناشی از آنها آسيب هائی جدی ببار نياورد

. پرتاب راکت ها ظاهرا واکنشی به مرگ يک فرمانده ارشد جهاد اسلامی است ، که روز جمعه در يک انفجار در نوار غزه کشته شد . ستيزه گران اسلامی عهد کرده اند تلافی کنند.

در اين انفجار، خانه ايمان ال فايض نابود شد و به خانه های مجاور در اردوگاه بوريج در نزديکی مرز غزه آسيب رسيد.

در اين انفجار هفت فلسطينی ديگر از جمله همسر و دو کودک ال فايض نيز کشته شدند.

گزارشها همچنين از مجروح شدن دست کم چهل نفر حکايت دارد

. جهاد اسلامی و شاهدان ، انفجار را ناشی از اصابت يک حمله موشکی اسرائيل ميدانند اما ارتش اسرائيل هرگونه درگيری را تکذيب ميکند.

در همين حال جان هلمز، مسئول امور انسانی سازمان ملل متحد که روز جمعه از نوار غزه ديدن کرد ميگويد سختی ها و مصائب ناشی ازمحاصره مرز توسط اسرائيل تکان دهنده است .

وی خواستار بازگشائی گذرگاههای مرزی شد تا سکنه غزه بتوانند موادغذائی، سوخت و ديگر مايحتاج عمومی را وارد کنند.

روزنامه فلسطينی ال قدس امروز به نقل از برنارد کوشنر وزير امورخارجه فرانسه که به بازديد از قلمرو فلسطينيان رفته است نوشت اسرائيل بهتر است به محاصره غزه پايان بدهد و آمد و شد مردم و مايحتاج عمومی را مجاز بشناسد .

اسرائيل در اقدامی که هدف آن فشار به ستيزه گران فلسطينی در متوقف ساختن پرتاب راکت به اسرائيل است، نوار غزه را بسته است.

يک نظر سنجی که روز جمعه نتايج آن در اسرائيل منتشر شد نشان ميدهد که شصت و هفت درصد از اسرائيلی ها از يک عمليات نظامی عمده در غزه برای متوقف ساختن حملات راکتی جانبداری ميکنند.

دولت اسرائيل در حمله به مناطق پرجمعيت در قلمرو فلسطينی ها اکراه داشته است اما اهود براک وزير دفاع اسرائيل به ارتش دستور داده است برای عمليات عمده احتمالی عليه گروه ستيزه گر حماس که بر نوار غزه حکمرانی ميکند، آماده شود.

XS
SM
MD
LG