لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۸

هياتی از کنگره آمريکا عازم پاکستان شد


هياتی ازکنگره آمريکا برای نظارت درانتخابات پارلمانی روزدوشنبه درپاکستان عازم اين کشور گرديد.

اين هيات که اعضای هر دو حزب عمده آمريکا در آن عضويت دارند، متشکل گرديده است از جوزف بايدن سناتوردمکرات و رئيس کميته روابط خارجی مجلس سنا، جان کری سناتور دمکرات از حوزه ماساچوستس و چاک هيگل سناتورجمهوری خواه از ايالت نبراسکا.

هيات کنگره آمريکا در کنفرانس خبری روز جمعه خود خاطر نشان ساخت که انتظار دارد پاکستان انتخاباتی آزاد، منصفانه و شفاف برگزار کند.

دولت بوش از پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان به عنوان رهبری ميانه رو که می تواند با افراط گرايان مستقردر مناطق قبيله ای نزديک مرز با افغانستان مبارزه کند، اعلام حمايت کرده است.

با اين حال برخی از قانونگذاران آمريکا خواستار آن گرديده اند که اعطای هرگونه کمک های نظامی بيشتری به پاکستان مشروط به آن گردد که دولت پاکستان نشان دهد در امرمبارزه با شورشيان طالبان و القاعده به پيشرفت هائی نايل آمده است.

آقای مشرف وعده داده است که انتخابات پارلمانی روز دوشنبه به گونه ای شفاف برگزار گردد، با اين حال هشدار داده است که برگزاری هرگونه تظاهرات را در دوران پس از انتخابات تحمل نخواهد کرد.

احزاب اپوزيسيون پاکستان که پيشاپيش گفته اند در انتخابات تقلب و اِعمال نفوذ خواهد شد، تهديد کرده اند اگربه وجود بی نظمی هائی درانتخابات اعتقاد پيدا کنند، دست به تظاهرات خواهند زد.

XS
SM
MD
LG