لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۷

اعتراض دادستان تهران به حکم برائت دانشجويان زندانی


در دادگاه تجديد نظر احکام دادگاههای عمومی و انقلاب، دادستان تهران نسبت به حکم برائت از توهين به مقدسات که توسط دادگاه عمومی برای احسان منصوری احمد قصابان و مجيد توکلی صادر شده بود اعتراض کرد.

به گفته محمد علی دادخواه وکيل مدافع دانشجويان زندانی، وی به حکم شعبه ششم دادگاه انقلاب در خصوص محکوميت دانشجويان در خصوص توهين به مقامات کشور اعتراض کرده است که دادگاه تجديد نظر برای رسيدگی به احکام ِ دادگاههای انقلاب و عمومی فردا تشکيل خواهد شد.

در همين حال گزارش ها حاکی از آن است که کوی دانشگاه تهران در هفته های گذشته شاهد اعتراضات صنفی دانشجويا ن بود و در ادامه منجر به سردادن شعارهايی عليه سياستهای دولت محمود احمدی نژاد در حمايت از دانشجويان زندانی شد. اين تجمع با ورود نيروهای انتظامی به داخل کوی به ضرب و شتم دانشجويان انجاميد.

در خبری ديگر،مدير کل ايثارگران وزارت علوم از خاکسپاری شهدای جنگ در کليه دانشگاههای ايران خبر داده است. خبرنامه اميرکبير در اين زمينه می نويسد تاکنون در سه دانشگاه کشور شريف اصفهان و بهشتی شهدای گمنام به خاک سپرده شده اند و وزارت علوم بنا دارد در اربعين سالجاری نيز پروژه مشابهی را در دانشگاه شهرکرد به انجام برساند. در نظرسنجی بعمل آمده توسط انجمن اسلامی شهرکرد،عموم دانشجويان ِ اين دانشگاه با تدفين شهدا در دانشگاه مخالفند.

XS
SM
MD
LG