لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۱

آمريکا از برنامه خود برای نابود کردن يک ماهواره درفضا دفاع ميکند


دولت آمريکا ميخواهد روشن کند که برنامه اش برای نابود کردن ماهواره ای که در حال از کارافتادن است، به هيچوجه با عملی که ارتش چين در سال گذشته برای نابود کردن يک ماهواره خود انجام داد شباهتی ندارد.

وزارت امورخارجه آمريکا از ديپلماتهای آمريکائی خواسته است به دولت های ميزبان بگويند هرگونه مقايسه ای با آزمايش موشکی چين اشتباه است.

ارتش آمريکا روز پنجشنبه گفت درنظر دارد يک ماهواره جاسوسی درحال سقوط را پيش از بازگشت پيش بينی شده آن در ماه آينده به جوّ زمين نابود کند.

شان مک کورمک سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا امروز گفت ديپلماتها برای دولت های ديگر شرح خواهند داد که تصميم گرفته شده است سوخت مضر اين ماهواره پيش از آنکه به کره زمين برسد در فضا سوزانده شود. وی تاکيد کرد برخلاف آنچه که بعضی از کارشناسان فضائی گفته اند اين آزمايشی حساب شده در مورد سيستم ضد موشکی نيروی دريائی آمريکا نخواهد بود.

آمريکا به چين در مورد احتمال نظامی شدن فضا ، در واکنش به سرنگون ساختن يک ماهواره کهنه خود در ژانويه سال گذشته، ابراز نگرانی کرده بود. چين گفته است به آزمايش آن کشور نبايد به عنوان يک تهديد نگاه شود، و به معنای آن نيست که چين وارد يک مسابقه تسليحاتی در فضا شده است.

XS
SM
MD
LG