لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۷

مدير بيمارستان الراشد بغداد به ظن کمک به تروريستها بازداشت شد


در اوائل اين ماه دو بمب گذاری انتحاری تقريبا همزمان در دو بازار مرغ و ماکيان در بغداد باعث کشته شدن يکصد نفر شد. بگفته مقامات عراقی اين بمب گذاری ها توسط دو زن عقب افتاده ای انجام شد که تروريست ها مواد منفجره را به بدن آنها بسته و از راه دور منفجر کرده بودند.

روز يکشنبه نيروهای آمريکا و عراق در اقدامی مشترک مدير بيمارستان الراشد در بغداد را دستگير کردند. اين بازداشت به گفته شاهدان عينی و سخنگوی قوای آمريکا در بغداد به ظن تحويل دادن دو زن عقب افتاده مذکور به تروريست ها انجام شده است.

اخيرا شبه نظاميان القاعده در عراق در تاکتيکی مرگبار از زنان برای بمب گذاری انتحاری استفاده می کنند زيرا حمل و نقل مواد منفجره توسط بانوان آسانتر و کشف اين مواد با توجه به پوشش آنان مشکلتر است. سخنگوی نيروهای آمريکا در عراق می گويد به ظن آنها مدير اين بيمارستان اسامی و مشخصات اين دو زن عقب افتاده را در اختيار تروريست های القاعده گذاشته است و همين دليل در تهاجم به اين مرکز درمانی بايگانی پرونده ها و کامپيوتر اين بيمارستان نيز ضبط شده است.

بيمارستان الراشد که عمدتا مختص بزرگسالان عقب افتاده است در ناحيه ای شيعه نشين در بغداد قرار دارد و مدير اين مرکز بنام دکتر سهی عبود المالکی بعد از کشته شدن رئيس قبلی اين درمانگاه دو ماه است که مديريت آنرا بعهده دارد. از سوی ديگر در ساعت يک بعد ازظهر به وقت محلی بمبی کار گذاشته شده در اتومبيلی پارک شده در برابر بازاری در بغداد منفجر شد و ۴ نفر را به کشتن داد و ۲۸ نفر ديگر را راهی بيمارستان کرد.

XS
SM
MD
LG