لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۲

جشنواره برلين با فيلم مستندی از اسکورسزی گشايش يافت


تازه ترين اثر کارگردانِ شهير و برنده جايزه اسکار مارتين اسکورسزی فيلم مستندی است از گروه رولينگ استونز.

اين فيلم که جشنواره فيلم برلين با آن افتتاح شد Shine A Light نام دارد.

گشايش پنجاه و هشتمين جشنواره فيلم برلين شاهد نمايشِ محصولِ همکاری مشترکِ دو نامِ بزرگِ در دو هنرِ سينما و موسيقی در آمريکا مارتين اسکورسزی و رولينگ استونز بود.

اين اولين باری است که در تاريخ اين جشنواره فيلمی مستند به عنوان فيلم افتتاحيه جشنواره برگزيده می شود.

Shine A Light که در طول سه شب در نيويورک بيکن تياتر و در سال ۲۰۰۶ فيلمبرداری شده تيمی متشکل از ۱۷ فيلمبردار صاحب نام آمريکايی را به همراه کارگردان صاحب سبکش مارتين اسکورسزی به همرا ه داشته است.

ميک جگر خواننده اصلی گروه رولينگ استونز دربارهمکاری با مارتين اسکورسزی ميگويد که آدمی همواره با خود فکر ميکند که می تواند از پس بعضی کارها نظير فيلمسازی به آسانی بر آيد اما مارتين مراقب همه چيز هست و همه فيلم هايی که تاکنون ساخته چه آنها که ميليون ها دلار خرج برداشته و چه Shine A Light که از بودجه کمتری برخوردار بوده را با دقت و مراقبت خاص خودش به اتمام رسانده است.

او برای فيلمش و برای تماشاچی فيلمش ارزش قائل است.

مارتين اسکور سزی به خبرگزاری آسوشيتد پرس گفت، «ساختن هر فيلمی مشکلات خودش را دارد و لزوما آن چيزی نمی شود که در ذهن کارگردان وجود دارد. وقتی فيلم داستانی می سازيد شما می دانيد با چه بازيگری کار ميکنيد و چه انتظاری از آن بازيگر خاص داريد. اما در اين فيلم مستند من می خواستم آزادی ممکن را به رولينگ استونز بدهم ولی با اين حال علاقه مند بودم که مقداری هم از اين آزادی تخطی کنم، مثلا با برقراری گفت و گو در تمرين ها، و با بودن با گروه. ولی اين به نظر بسيار مشکل می آمد، چرا که ما همه سرمان شلوغ بود. من فيلم رفتگان، Departed ، را می ساختم و آنها در حال دادن تور بودند. هرج و مرج همه جا موج می زد، اما اين مشخصه همه فيلم هاست تا انسان بتواند از اين هرج و مرج استفاده کند و به منظوربرسد. بعضی وقت ها موفق می شوی، بعضی وقت ها موفق نمی شوی ولی دراين فيلم من از مراحل ساخت آن لذت بردم.»

رولينگ استونز در شب افتتاحيه جشنواره فيلم برلين با استقبال گرم تماشاچيانی مواجه شد که برای تماشای فيلم مستند مارتين اسکروسزی هيجان زده به نظر می رسيدند.

Shine A Light از يازدهم آوريل در سينماهای بريتانيا به روی پرده خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG