لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۶

پرزيدنت بوش گفت به کشورهای نگران از جمهوری اسلامی کاملا روشن کرده که دولت اسلامی ايران يک تهديد است


احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی ايران ميگويد:"کشور متبوع وی يک ذره هم از موضع برنامه اتمی خود عقب نشينی نخواهد کرد."

تاکنون شورای امنيت سازمان ملل دو قطعنامه تحريم اقتصادی عليه جمهوری اسلامی ايران بجهت امتناع آن حکومت از قبول در خواست جامعه بين المللی در راستای توقف برنامه غنی سازی اورانيوم بتصويب رسانيده است.

اورانيوم غنی شده در راستای توليد ماده اصلی ساخت سلاح اتمی بکار ميرود.

شورای امنيت سازمان ملل متحد در نظر دارد قطعنامه سومی را جهت اعمال تحريمهای جديد اقتصادی بتصويب برساند.

احمدی نژاد اعلام کرده است که جمهوری اسلامی ايران قصد دارد موشکهای بيشتری را طی ماههای آينده به فضا پرتاب کند. از جائيکه فن آوری بکار گرفته شده همانی است که در موشکهای بالستيک دور برد بکار ميرود پرتاب اخير موشک در اين ماه از سوی دولت اسلامی ايران موجب نگرانيهای بين المللی شده است.

پرزيدنت جورج دبليو بوش در گفتگوئی که با فاکس نيوز انجام داد اظهار داشت که به کشورهای نگران از جمهوری اسلامی " کاملا روشن کرده که دولت اسلامی ايران يک تهديد است."

پرزيدنت بوش در اين گفتگو ياد آور شد که در راستای ضرورت وارد آوردن فشار برجمهوری اسلامی ايران با رهبران جهان گفتگو کرده است."

رئيس جمهوری آمريکا گفت: "به آنها بايد فشار آورد تا بفهمند که منزوی هستند. به آنها فشار بايد آورد تا روی اقتصاد آنها اثر گذار باشد. آنقدر بايد به آنها فشار وارد کرد تا سر انجام يکی پيدا شود و بگويد که ديگر ارزش ندارد که اين هدفها را دنبال کنيم."

پرزيدنت بوش خاطر نشان کرد: " نشانه هائی ديده ميشوند که داريم به پيشرفتهائی دست می يابيم."

اما پرزيدنت بوش با اظهار اين مطلب که : " ما برای شما ملت ايران احترام و ارزش قائليم ولی اين حکومت ايران است که راهی را برگزيده که موجب درد و رنجهای اقتصادی برای شما شده که در درون ايران شاهد آن هستيد." وجه تمايزی خيلی روشن و آشکار ميان حکومت ايران و ملت ايران ترسيم کرد.

XS
SM
MD
LG