لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۲

نگاهی به خبرهای ايران


انجمن دانشجویان دانشکده خبر که با مجوز دانشکده و بدون مجوز دانشگاه جامع کاربردی فعالیت میکرد، لغو مجوز شد. یکی از فعالین دانشجویی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا، خاطر نشان کرده است که مسئولان دانشکده با بیان اینکه دانشکده در موقعیت حساسی است، علاوه بر ندادن مجوز برای نشریات دانشجویی، از هرگونه فعالیت سیاسی در دانشکده جلوگیری کرده و به هیچ تشکلی مجوز فعالیت نمی دهند.

*****

بنا به گزارشهای رسیده جمعی از کارگران کارخانه سراب بافت آذربایجان شرقی در اعتراض به آنچه عدم دریافت هفده ماهه حقوق می نامیدند، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. بنا بر گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران، تجمع کنندگان که خود را نماینده پانصد کارگر این کارخانه معرفی کرده اند، خواستار رسیدگی به مشکلات خود شده اند. بنا به گفته یکی از نمایندگان کارگران، مدیران کارخانه سراب بافت می گویند؛ جهت پرداخت حقوق، پول نداریم و صنعت نساجی در حال ورشکستگی است. و اين در حالی است که تولیدات را پیش فروش کرده اند.

*****

عطا کشاورز بازیگر تلویزیونی جمهوری اسلامی در استان کهکیلویه وبویر احمد دراثر شلیک مأموران نیروی انتظامی بقتل رسید. وی که دوسال پیش زندانی شده وسپس به مرخصی رفته بود ، پس ازانقضای مهلت داده شده از بازگشت به زندان خودداری ورزید . گزارش ها میگویند درمنطقه "دلی خلیفه" دراستان کهکیلویه وبویر احمد دهها مأمور انتظامی محل سکونت وی را محاصره کردند وبا شلیک دهها گلوله واستفاده از گاز اشک آور، وی را بقتل رساندند. عطا کشاورز دو سال قبل، درپی اختلافات محلی با نیروی انتظامی درگیرشد که طی آن یک مأمورمجروح شد وی پس ازدرمان مأمور از زندان آزاد گردید.

*****

در حالی که عملکرد و برخورد نیروهای انتظامی با مردم طی سالجاری با انتقادهای فراوانی مواجه شده، اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروهای انتظامی با اشاره به ساخت مراکز انتظامی درکوچه ها و محله ها و حضور نیروهای انتظامی در محلات، از اجرای طرح تازه ای در سال آینده خبر داد. پس از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سالجاری، فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه امسال حدود شصت هزار تن با اصلاح ساختار، از ستادها و بخشهای پشتیبانی، به یگانهای صنفی و عملیاتی اضافه شدند، اعلام کرده است که سال آینده، سال پیشگیری و اجرای طرح امنیت محله محور خواهد بود.

*****

سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده است ۲۸۰ تن از داوطلبان رد صلاحیت شده نمایندگی مجلس هشتم تایید صلاحیت شده اند.

*****

جلوه جواهری از اعضای کمپین یک میلیون امضا، بار دیگر با ابلاغیه کتبی به دادیاری ویژه امنیت دادسرای انقلاب اسلامی احضار شده است. پیشتر جلوه جواهری به علت شرکت در تجمعی اعتراض آمیز، مدت ۳۲ روز در بازداشت بسر برد و سرانجام در تاریخ دوازدهم دیماه با ضمانت نامه بانکی آزاد شد.

*****

بنا به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، طبق مطالعات علمی انجام شده یک سوم کودکان زیر شش سال استان مرکزی از سوء تغذیه رنج میبرند.

XS
SM
MD
LG