لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۸

اجلاس وزيران دارايی اتحاديه اروپا در بلژيک


وزیران دارایی اتحادیه اروپا روز سه شنبه برای تشکیل اجلاس شورای اقتصادی موسوم به "اکوفین" وارد بروکسل شدند. اکوفین قرار است اثرات هرج و مرج مالی و نیز رشد پایین تر از حد انتظار را که در جهان پیش آمده است ارزشیابی و بررسی کند.

ووتر باسVouter Bos، وزیر دارایی آلمان در جمع خبرنگاران گفت برداشت فرانسویها برای رسیدن به اهداف اتحادیه تا سال ۲۰۱۰ مثبت بوده است.

آندره بایوک Andrej Bajukوزیر دارایی اسلوانی و رئیس شورا، دستاوردها و تحقق هدفهای میان مدت اتحادیه را ستود؛ و گفت: "بطورکلی شانزده عضو اتحادیه اروپا به هدفهای میان مدت خود رسیده اند، و ما برای مقابله با آشفتگی مالی و تحولاتی مانند آنچه که امروز شاهد آن هستیم نسبت به گذشته آمادگی بیشتری داریم."

در جلسه روز سه شنبه وزیران دارایی این مسأله را نیز مورد بررسی قراردادند که چگونه یازده کشور عضو اتحادیه ، از جمله آلمان و سوئد و بریتانیا توانسته اند بودجه بدون کسری را تنظیم کنند.

وزیران شرکنت کننده در جلسه همچنین دستور کار کنفرانس سران اتحادیه اروپا را در مارس آینده در بروکسل بررسی کردند و پیرامون گامهایی که اتحادیه باید در جهت تحقق هدفهای مربوط به تغییرات اقلیمی بردارد تبادل نظر کردند.

اقتصاد جهان خود را برای مقابله با رکود احتمالی آمریکا و بحران مالی ناشی از آن آماده میکند؛ و اتحادیه اروپا کشورهای عضو را تشویق به صرفه جویی در مصارف بودجه ای کرده است. اتحادیه همچنین اعطای تخفیفهای مالیاتی فرانسه را که بیش از هجده میلیارد دلار برای بودجه فرانسه هزینه در برخواهد داشت تصویب نکرده است.

XS
SM
MD
LG