لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۹

رئيس جمهوری تيمور شرقی بعد از حمله مردان مسلح بستری شد


«خوزه راموس-هورتا» رئيس جمهوری تيمور شرقی پس از آنکه بامداد امروز دوشنبه توسط سربازان ياغی در نزديکی منزلش مورد اصابت گلوله قرار گرفت، در وضعيت اضطراری ميباشد.

«که وين راد» وزير امور خارجه استراليا گفت آقای «راموس-هورتا» را برای مداوای بيشتر پس از انجام عمل جراحی در يک پايگاه نظامی استراليا در ديلی پايتخت تيمور شرقی، با هواپيما به شهر داروين منتقل کردند.

آقای راد به خبرنگاران گفت استراليا موافقت کرده است که نيروهای نظامی و پليس بيشتری را برای حمايت از دولت منتخب انتخابات دموکراتيک، اعزام کند.

وزير امور خارجه تيمور شرقی گفت رئيس جمهوری دوبار از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت و يک گلوله شکم او را سوراخ کرد اما زخمها خطر جانی ندارند.

يک سخنگوی ارتش گفت محافظان رئيس جمهوری «آلفردو رينادو» فرمانده ياغيان فراری را در هنگام حمله صبحگاهی کشتند و يکی از محافظان نيز کشته شد.

گزارشهای رسيده از ديلی حاکی از آن است که «شانانا گوشمائو» نخست وزير تيمور شرقی در راديو ملی اعلام کرده است که پس از حمله به رئيس جمهوری مردان مسلح به روی خودروی حامل وی نيز آتش گشودند، ولی به گفته وی «حمله عليه دولت شکست خورده است.»

XS
SM
MD
LG