لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۶

سفر رئيس جمهوری مکزيک به ايالات متحده


فیلیپه کالدرون رئیس جمهوری مکزیک دیروز وارد واشنگتن شد. این اولین سفر آقای کالدرون به ایالات متحده از هنگام انتخاب او به ریاست جمهوری مکزیک در اول دسامبر ۲۰۰۶ است و مسائل مربوط به مهاجرت مهمترین موضوع گفتگوهای او با مقامات آمریکائی را تشکیل می دهد.

فیلیپه کالدرون در این سفر از شهرهای نیویورک، بوستون، شیکاگو، ساکرامنتو و لس آنجلس دیدن می کند و با برخی از سیاستمداران آمریکائی مانند آرنولد شوارتزنگر فرماندار کالیفرنیا که علیه طولانی تر کردن حصار مرزی میان آمریکا و مکزیک سخن گفته، دیدار خواهد کرد.

اقدامات مقامات فدرال و ایالتی در آمریکا علیه مهاجران مکزیکی فاقد مدارک قانونی اقامت در اینکشور، باعث شده تا هزاران تن از این افراد و اعضای فامیل درجه اول آنها که سال هاست در ایالات متحده بسر می برند در خطر اخراج از آمریکا قرار گیرند.

رئیس جمهوری مکزیک تلاش خود را در جهت ارتقاء برداشت مثبت آمریکائیان از مهاجران مکزیکی قرار داده و خواستار آن است که کنگره آمریکا به تعداد بیشتری از هموطنان مکزیکی او اجازه دهد بصورت قانونی در ایالات متحده اقامت کنند.

موضوع مهاجرت از مهمترین موضوعات در سال انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست و رئیس جمهوری مکزیک از اینکه نامزد های این انتخابات در سخنان و استراتژی خود از مهاجران مکزیکی بصورت «گروگانهای نمادین» استفاده می کنند، انتقاد کرده است.

XS
SM
MD
LG