لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۹

خبرهاي کوتاه در مورد ايران


* بختيار رحيمی از فعالان کارگری شهرستان مريوان در استان کردستان که مدت هفت ماه است در سلول انفرادی بسر ميبرد از حقِ داشتن وکيل محروم است. بر اساس گزارش رسيده، بختيار رحيمی در طی مدت بازداشت زير شکنجه های روحی و جسمی قرار داشته است

* کارخانه قند خوی به خاطر فروش نرفتنِ شکر حقوق ِ کارگرانِ خود را پرداخت نکرده است بنا به گفته هاشم حجازی فر نماينده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی دولت بايد از هيات مديره خلع يد کند و يا آنان را از بلاتکليف بودن خارج کند تا با بازگشايی مجدد کارخانجات درد کارگران نيز درمان شود و خبر آخر اينکه بنا به گزارش پايگاه خبری دسترنج با تعويقِ يکساله بيمه های اجتماعی کارگرانِ ساختمانی يکصدهزار کارگرِ ساختمانی در سطحِ استان تهران از تامين اجتماعی که در قانون اساسی بر آن تاکيد شده است محروم ميشوند

* امامعلی رحمانف رييس جمهوری تاجيکستان روز يکشنبه بمنظور گفتگو با مقامهای ايران درباره پروژه های مشترک عمرانی وارد تهران شد.

آقای رحمانف در مدت اقامت خود در ايران درباره پيشرفت در اجرای پروژه های مشترک دو کشور در تاجيکستان با مقامهای جمهوری اسلامی گفتگو خواهد کرد. يکی از پروژه های مشترک ساخت يک نيروگاه برق در جنوب تاجيکستان است که مقامهای اين کشور به دليل بحران سوخت خواهان تسريع در اتمام اين پروژه شده اند.

* جمعی از اعضای پيشين و فعلی دفتر تحکيم وحدت، تشکل مستقل دانشجويی در ايران با انتشار بيانيه ای نسبت به تداوم بازداشت و تضييع حقوق دانشجويان چپ زندانی اعتراض کرده و ضمن درخواست رعايت حقوق شهروندی و قانونی دانشجويان توسط مسئولان نظام جمهوری اسلامی، خواستار آزادی دانشجويان دربند شده اند.

* در پی افزايش اعتراضات به ناپديد شدن يک روحانی اهل سنت در شهر سنندج، وی روز جمعه در مقابل مسجد قبای اين شهر توسط ربايندگان آزاد شده است. ايوب گنجی روحانی 30 ساله و امام جماعت مسجد قبا در پی ايراد سخنرانی انتقادی در خطبه های نماز جمعه ی اين مسجد، حدود سه هفته ی پيش توسط افرادی ناشناس ربوده شد. اين روحانی دومين بار است که بدليل سخنرانی های انتقادی خود در شهر سنندج ربوده شده است.

XS
SM
MD
LG