لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۰

دو فرمانده ارشد نظامی ايران بر ايجاد دوباره انقلاب فرهنگی تاکيد کردند


دو تن از فرماندهان ارشد نظامی ايران، انقلابّ فرهنگی انجام شده را ناکافی خوانده و بر ايجاد دوباره انقلاب فرهنگی تاکيد کردند.

بنا به گفته سرلشگر حسن فيروزآبادی، رييس ستاد کل نيروهای مسلح، با وجود تشکيل کميسيون ها و کميته های انقلاب فرهنگی هنوز انقلاب فرهنگی به معنای واقعی انجام نشده است.

همچنين سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران نيز در جمع مسئولانِ بسيجِ يکصد دانشگاه کشور خواستار تغيير محتوای دروس علوم انسانی در دانشگاهها شد.

از سويی ديگر، معاون پژوهشی آموزش و پرورش ضمن اعلام خبرِ تشکيلِ تيمِ کارشناسی بررسی تفاوتهای جنسيتی دانش آموزانِ دختر و پسر و تبيين ِ ضرورتهای لحاظ کردنِ اين تفاوتها در کتابها و برنامه ريزيهای درسی، بر وجود تفاوتهای فردی بين دو جنس مذکر و مونث تاکيد کرد.

در همين حال، حجت الاسلام منتجب نيا در واکنش به سخنان سردار جعفری که پيش از اين، حمايت از اصولگرايان در انتخابات مجلس را تکليف الهی دانسته بود، خاطرنشان کرد ايشان خودش را در جايگاه ولی فقيه يا مراجع عظيم الشان قرار داده و حکم شرعی صادر کرده است و من نميدانم ايشان جزء مراجع ِ جهان تشيع هستند و يا به او حق ولايت داده اند که برای مردم و بسيجيان تکليفِ شرعی صادر کند؟

در خبر ديگری،سيد حسن خمينی، نوه آيت الله خمينی، دخالت نظاميان در سياست را مورد انتقاد قرار داده است گفت آيت الله خمينی از ارتش و نظاميان خواسته بود که از سياست دوری کنند.

XS
SM
MD
LG