لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۴

امروز شنبه آمريکا شاهد رقابتهای انتخاباتی بيشتر کانديداهای رياست جمهوری


سناتور هيلری کلينتون و سناتور باراک اوباما که برای کسب نامزدی حزب دمکرات در انتخابات رياست جمهوری آمريکا رقابت شديدی با يکديگر دارند، اميدوار هستند که در سه انتخابات مقدماتی امروز شنبه به پيروزی های قاطعانه ای دست يابند.

خانم کلينتون و آقای اوباما در آستانه انتخابات مقدماتی ايالات لوئيزيانا، نبراسکا و واشنگتن، به شدت به مبارزات انتخاباتی خود ادامه می دهند.

هر دو کانديدا می گويند آماده هستند که در انتخابات عمومی رياست جمهوری آمريکا در ماه نوامبر سال جاری در برابرسناتور جان مک کين قرار گيرند که احتمالاً نامزدی حزب جمهوری خواه را کسب خواهد کرد.

آقای مک کين به دنبال خروج رقيب اصلی خود ميت رامنی فرماندار پيشين ايالت ماساچوستس از صحنه رقابت، در موقعيتی پيشتاز برای کسب نامزدی جمهوری خواهان قرار گرفته است. آقای رامنی روز پنجشنبه انصراف خود را از کسب نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات رياست جمهوری آمريکا اعلام کرد.

با اين حال آقای مک کين در انتخابات مقدماتی امروز جمهوری خواهان در ايالات کانزاس، لوئيزيانا و واشنگتن، همچنان با رقابت مايک هاکوبی فرماندار پيشين ايالت آرکانزا و ران پال عضومجلس نمايندگان از حوزه انتخابيه تگزاس مواجه خواهد بود.

XS
SM
MD
LG