لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۷

تساوی بدون گل تيمهای ملی فوتبال ايران و سوريه در استاديوم آزادی


سومین مرحله از مسابقات فوتبال مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ آفريقای جنوبی، امروز چهارشنبه آغاز شد. طی آن تیم های برتر فوتبال قاره کهن، در مقابل حریفان خود، به پیروزی رسیدند.

در این میان، تنها ایران و عراق تیمهایی بودند که نتوانستند برغم برتری های انفرادی وبازیکنان تکنیکی شان، در کار گروهی نتیجه بگیرند. در حالیکه تیمهای رقیب یعنی کره جنوبی، ژاپن و استرالیا با پیروزی های پر گل مرحله مقدماتی رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۰ را آغاز کردند.

تیم ایران در اولین گام خود در راه آفریقای جنوبی متوقف شد. امروز ديدار تيم‌های ايران و سوريه در چارچوب مرحله مقدماتی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی، با نتیجه تساوی بدون گل به اتمام رسید. بدین ترتیب تیم ملی ایران، ضمن از دست دادن ۲ امتیاز با ارزش این دیدار، مدت ۵۲۰ دقیقه است که به گل دست نیافته. آخرین گل ایران در ۲۷ تیرماه در بازی مقابل مالزی در جام ملت های آسیا به ثمر رسید.

در سه بازی تداركاتی كه تیم ملی مقابل تیم باشگاهی هانزاروشتوك، تیم ملی قطر و كاستاریكا برگزار كرد موفق به گلزنی نشد.

گفتنی است، مسئولان فدراسيون فوتبال شب گذشته و امروز با خاوير كلمنته مذاكره كردند، اما مربی اسپانيايی حاضر به امضاي قرارداد نشد. برخی از نزديكان فدراسيون فوتبال از منتفی شدن حضور كلمنته در تيم ملی ايران خبر دادند.

نتايج مسابقات:
ايران ۰ - سوريه ۰
استراليا ۳- قطر ۰
ژاپن ۴ - تايلند ۱
کره جنوبی ۴- ترکمنستان ۰
چين ۱ - عراق ۱
کره شمالی ۱ - اردن ۰
بحرين ۱ - عمان ۰
امارات متحده ۲ - کويت ۰

XS
SM
MD
LG