لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ایران ۰۵:۵۷

صدور احکام سنگين برای فعالين دانشجويی در ايران همچنان ادامه دارد


پس از صدور احکام سنگين محروميت از تحصيل برای پنج فعال دانشجويی دانشگاه اميرکبير صدور اين احکام در هفته جاری نيز ادامه يافت و کميته انضباطی برای ناصر پويافر، ابرهيم رحمانی، و مهدی ابوالحسنی احکام يک ترم محروميت از تحصيل صادر کرده است. حکم ابرهيم رحمانی به دليل محدوديت سنوات نامبرده منجر به اخراج وی از دانشگاه خواهد شد و ناصر پويا فر نيز امکان ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد را نخواهد داشت.

در همين حال از شاهرود گزارش ميرسد علی قلی زاده، سخنگوی انجمن اسلامی شاهرود، با حکم قطعی يک ترم محروميت از تحصيل با احتساب سنوات روبرو شده است.

همچنين، تداوم بازداشت غيرقانون و طولانی مدت سه دانشجوی دانشگاه اميرکبير مجيد توکلی احمد قصابان و احسان منصوری که از ارديبهشت ماه در بازداشت بسر ميبرند موجب اعتراض جمع کثيری از اساتيد و اعضای هيئت علمی دانشگاه اميرکبير شده است. استادان دانشگاه با ارسال نامه ای به رييس قوه قضاييه خواستار آزادی دانشجويان زندانی شده اند.

در خبری ديگر در روزهای اخير اداره اطلاعات شوش اقدام به بازداشت موقت تعدای از فعالان کارگری مجتمع نيشکر هفت تپه شوش کرده است.

بنا به گزارشهای موجود جهانشاه قنبری، خسرو باقری، و سيروس ميرزايی مورد بازجويی های خشونت آميز قرار گرفته اند.

در خبری ديگر، بنا به گزارش پايگاه خبری دسترنج، بدهی مديرعامل پيشين کارخانه نخ تاير زنجان کارگران اين کارخانه را در آستانه اخراج شدن قرار داده است.

XS
SM
MD
LG