لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۴

شورشيان کلمبيا، پس از ميانجی گری هوگو چاوز، در نظر دارند سه تن از گروگان ها را آزاد کنند


خانواده ها وبستگان سه سياستمدار بيماری که به مدت شش سال در ا سارت شورشيان کلمبيا بوده اند، روز دوشنبه تلاشهای هوگو چاوز، رئيس جمهوری ونزوئلا، را برای آزادی گروگانها ستودند.

گروه «نيروهای مسلح انقلابی کلمبيا،» موسوم به فارک FARC که در سال ۲۰۰۱ اين سه سياستمدار را ربود، هنوز آنها را آزاد نکرده است؛ اما بستگان آنها به آزادی آنان اميدوار و خوشبين هستند؛ و به همين دليل به ونزوئلا رفته اند تا در آنجا از گروگانهای آزاد شده استقبال کنند.

فرزند گلوريا پولانکو، سياستمدار کلمبيايی، پس از ورود به ونزوئلا گفت، «يک سال پس از ترور پدرم بوسيله فارک، دوبرادر من با پرداخت مبالغ کلانی باج به گروگانگيرها آزاد شدند؛ و امروز من اميدوارم بار ديگر مادرم را درآغوش بگيرم.»

فارک با صدور اعلاميه ای در يازدهم بهمن اعلام کرد، در نظر دارد سه گروگان را آزاد کند.

دولت چاوز از اعلاميه فارک استقبال کرده وآن را نشانه تمايل چريکهای کلمبيا به گفتگو برای آزادی گروگانها، در قبال آزادی شورشيان زندانی دانست.

فارک در قبال آزادی ۴۰ گروگان، که همگی از بلندپايگان حکومت کلمبيا هستند، خواستار آزادی صدها شورشی شده است که در زندانهای کلمبيا نگهداری ميشوند.

دولت آلوارو اوريبه، که مورد حمايت آمريکا است، از اعلاميه فارک استقبال و اعلام کرد، مقامات دولتی کلمبيا برای تسهيل آزادی گروگانها با ونزوئلا همکاری خواهند کرد.

در اينحال در کلمبيا هزاران نفر از مردم در خيابانها راهپيمايی کردند و از فارک خواستند، در مبارزه خود با دولت کلمبيا از آدم ربايی خودداری کند.

XS
SM
MD
LG