لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۲

مهاجم انتحاری اتوبوس نظامی پاکستان را مورد حمله قرار داد


يک بمب گذار انتحاری سوار بر موتور سيکلت، خودرا به يک مينی بوس حامل ماموران امنيتی پاکستان زد و باعث انفجار مرگباری شد. در اين انفجارکه بامداد امروز (دوشنبه) در شهر راولپندی روی داد دست کم شش تن کشته و بيش از ۳۰ تن زخمی شدند.

مينی بوس که در بازاری نزديک به يک ساختمان نظامی در حال حرکت بود منهدم شد. سخنگو ی نظامی پاکستان از کشته شدن تنها ۴ تن از اعضای نيروها ی مسلح کشور خبر داده است. دربعضی گزارشها شمار کشته ها ۱۰ نفر ذکر شده است.

يک مقام امنيتی می گويد پزشکان ارتش و ماموران امنيتی، سر نشينان مينی بوس بوده اند.

اين انفجارآن چنان قوی بود که به خودرو های نزديک به محل انفجار نيز آسيب رسانده است.

پليس و سربازان بی درنگ محل حادثه رابه روی وسائط نقليه بستند. راولپندی در ۱۲ کيلومتری اسلام آباد، پايتخت، واقع شده و يک شهر عملا نظامی است. مقرستاد نيروها ی مسلح ودفتر کار رئيس جمهوری نيز در اين شهر واقع شده است.

بی نظير بوتو، رهبر اپوزيسيون، در ۶ ديماه گذشته در راولپندی هنگامی که از شرکت در يک تظاهرات بر می گشت ترور شد. اين واقعه سبب گشت که انتخابات پارلمانی پاکستان تا ۲۹ بهمن ماه به تعويق بيفتد.

تاکنون کسی مسوليت اين حمله را برعهده نگرفته است، اما دولت مسوليت آن را بر عهده بيت الله محسود، رهبر شبه نظاميان وابسته به القاعده می داند که در منطقه مرزی نزديک افغانستان مستقر است.

XS
SM
MD
LG