لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۷

چند خبر کوتاه از ايران


* در پی سخنان سخنگوی قوه قضاييه جمهوری اسلامی ايران مبنی بر صدور احکام اعدام برای چهار کارمند گمرک فرودگاه مهرآباد و اجرای حکم اعدام برای يکی از حق العملکاران اين پرونده که بازتاب گسترده ای در روزنامه های ارگان دولت داشت، پايگاه خبری تابناک گزارش داده است که اين خبر و تشکيل پرونده و بررسی اين موضوع مربوط به ده سال پيش است و شخصی که از او به عنوان حق العملکار ياد شده چهار سال پيش اعدام شده است.

اين پايگاه خبری پرسيده است هدف دستگاه قضايی از اطلاع رسانی پر سر و صدای اين خبر پس از گذشت چند سال چيست؟

* گروهی از راديولوژيستهای تهرانی در مخالفت با تصميم وزارت بهداشت مبنی بر اختيار پزشکان غير راديولوژيست در انجام راديولوژی در مطب خود در برابر اين وزارتخانه دست به تجمع زده و به اين تصميم ِ غيرکارشناسی وزارت علوم اعتراض کردند.

اين گزارش می افزايد دوره آموزشی لازم برای متخصصان راديولوژی چهار ساله است که در تصميم جديد وزارت بهداشت پزشکان ِ دارای تخصصهای ديگر با گذراندنِ دوره های دو ماهه مجوز انجام راديولوژی در مطب خود را دريافت ميکنند.

* به دنبال تغيير مديريتِ سازمان همياری استان آذربايجان غربی، هفتاد نامه اخراج برای کارکنانِ اين سازمان صادر و به آنها ابلاغ شده است.

بنا بر اين گزارش، علت اين امر تصميم به واگذاری سازمان ِ همياری به بخشِ خصوصی و تعديل نيروهای اين سازمان عنوان شده است. روند اخراج اين کارکنان که سوابق کاريشان بين پنج تا پانزده سال بوده تا يکصدو ده تن ادامه خواهد يافت.

*بنا به خبرهای رسيده، حال جسمانی دکتر علوی زندانی سياسی، که بيست و چهارمين روز اعتصاب غذای خود را ميگذراند، وخيم گزارش شده است. به گزارش خبرنامه اميرکبير، دکتر علوی زندانی سياسی که از نارسايی قلب و کليه رنج ميبرد از چند هفته پيش اعتصاب غذای خشک کرده و امروز پزشک زندان پس از معاينه وی کتبا به مسئولين زندان اعلام داشته که نگهداری وی در زندان خطرناک است.

* سلمان يزدان پناه دانشجوی علوم سياسی دانشگاه تهران چهارشنبه شب و در رابطه با تجمعات اخير کوی دانشگاه دستگير شده است. بنا به گزارش خبرنامه اميرکبير از زمان بازداشت اين دانشجو تا اين لحظه هيچگونه خبری در دست نيست.

بنا بر اين گزارش، اين دانشجو در حالی بازداشت شده است که محمد مهدی زاهدی وزير علوم در رابطه با تجمعات اخير کوی دانشگاه اظهار داشته است که در يک شب تعدادی دانشجو بيرون آمدند و تا آنجايی که من اطلاع دارم يکی دو نفر به مدت دو سه ساعت بازداشت شدند که ما بلافاصله وارد کار شديم و من به ياد نمی آورم که کسی به خاطر اين مسئله در بازداشت باشد.

در همين حال گزارش ميرسد دانشجويان خوابگاهی دانشگاه خليج فارس مطالبات خود را در بازديد ِ مسئولان وزارت علوم در رابطه با جيره بندی اينترنت نامناسب بودن کيفيت غذای دانشجويی و کيفيت آموزشی مطرح کردند.

* انجمن روزنامه نگاران ِ زن ايران درباره توقيف مجله زنان بيانيه ايی صادر کرد. در قسمتی از اين بيانيه با ابراز اين اعتقاد که توقيف ماهنامه زنان در پی تعطيلی بدون دليل ماهنامه سروش بانوان بيانگر انديشه ايی نگران کننده است، ضمن درخواست صدور رفع توقيف برای اين ماهنامه آورده است به راستی جايگاه خبر و خبرنگاری را چگونه می توان اطمينان بخش توصيف کرد در حالی که کانونهای حفظ امنيت شغلی خود تامين کنندگان ِ ناامنی شغلی شوند.

* هادی قابل دبير و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت برای اجرای محکوميت ِ چهل ماه حبس روز دوشنبه به زندان ميرود. حکم صادره از سوی دادگاه ويژه روحانيتِ قم مبنی بر سه سال و چهار ماه و ده روز حبس خلع لباس و چهارصد هزار تومان جريمه نقدی از روز دوشنبه پانزده بهمن ماه اجرا ميشود. هادی قابل به اتهام اقدام عليه امنيت ملی تبليغ عليه نظام و اهانت به رهبری روانه زندان خواهد شد.

XS
SM
MD
LG