لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۸

پرزيدنت بوش ماه فوريه را در تلاشی برای مبارزه با بيماريهای قلبی ماه قلب اعلام کرد


پرزيدنت بوش ماه فوريه را در آمريکا ماه قلب اعلام کرده است تا ضمن بالابردن سطح آگاهی های عمومی در باره آثار ناشی از بيماريهای قلبی، مردم به برداشتن گام های لازم برای جلوگيری از بروز چنين بيماريهائی تشويق شوند.

پرزيدنت بوش در اعلاميه ای که امروز بهمين مناسبت امضاء و منتشر کرد ميگويد بيماريهای قلبی عامل بيشترين شمار مرگ در ميان مردان و زنان در آمريکاست.

پرزيدنت بوش از مردم خواسته است سراغ ورزش بروند و با دنبال کردن دستور العمل های تغذيه درست و سالم، و مراقبت در مورد کلسترول (چربی خون)، احتمال مبتلا شدن به بيماريهای قلبی را کم کنند.

قرار است در اقدامی بيسابقه، اين بار پيام شنبه راديوئی پرزيدنت بوش ، که به ماه قلب اختصاص دارد، و حاوی درخواست او در رعايت عاداتی است که به سلامتی قلب کمک ميکند، توسط همسرش، لورا بوش بانوی اول آمريکا خوانده شود.

خانم بوش ميگويد مهم است که مردم از عوامل موثر در بروز بيماريهای قلبی، از جمله استعمال دخانيات، ورزش نکردن، بالا بودن ميزان قند و فشار خون با خبر شوند.

خانم بوش گفت هم اکنون هشتاد ميليون نفر در آمريکا، به گونه ای، با بيماريهای قلبی درگيرند، که بيش از هر بيماری ديگری عامل مرگ زنان است.

XS
SM
MD
LG