لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۷

انفجارهای مرگبار در دو بازار بغداد با منفجر کردن دو زن حامل مواد منفجره انجام گرفت


پليس عراق ميگويد بمب هائی که امروز انفجار آنها در دو بازار بغداد دست کم هفتاد و دو نفر را کشت، و بيش از صد نفر ديگر را مجروح کرد حاصل منفجر کردن مواد منفجره بسته شده به دو زنی بود که بيماری روانی داشتند ، و در چارچوب حملاتی برنامه ريزی و هماهنگ شده، با استفاده از وسائل کنترل از راه دور، منفجر شدند .

اين خونين ترين حملات در پايتخت عراق از اوت گذشته است که بمب های منفجر شده در سه اتوموبيل، بيش از هشتاد نفر را در آن ماه کشت.

ژنرال جوزف اندرسون، رئيس ستاد نيروهای زمينی ائتلاف در عراق ميگويد نشانه های مقدماتی از مسئوليت القاعده عراق در بمب گذاريهای امروز حکايت دارد.

ژنرال اندرسون همچنين يادآوری کرد که در هفته گذشته در مجموع شمار حملات در سراسر عراق پائين و کمتر از متوسط سه ماه گذشته بوده است.

با اينحال ژنرال اندرسون گفت تلفات در ميان نيروهای ائتلاف و غير نظاميان عراقی در ماه گذشته بالا رفت، که به گفته وی بيشتر ناشی از عمليات اخير تحت فرماتدهی آمريکا در شمال بغداد است.

از سويی ديگر، کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا در يک کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی خود در واشنگتن، اين حمله را ورشکستگی اخلاقی مطلق افرادی که دست به چنين حملاتی می زنند توصيف کرد و آن را محکوم ساخت.

خانم رايس هشدار داد که تلاش در جهت امنيت عراق ادامه خواهد داشت و آمريکا و نيروهای ائتلاف برای پاسخ به خشونت و درهم کوبيدن شبکه های تروريستی با يکديگر همکاری می کنند.

XS
SM
MD
LG