لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۴

اوباما و کلينتون لحن خصمانه در رقابت برای کانديدائی رياست جمهوری آمريکا را کنار گذاشتند


دو پيشتاز متقاضی کانديدائی رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات، در جريان مناظره پنجشنبه شب خود در لس آنجلس، زمينه هائی مشترک ارائه دادند، اما کماکان بر سر مسائلی نظير جنگ عراق اختلاف نظر و جرّ و بحث داشتند.

سناتور براک اوباما از ايلينوی، و سناتور هيلاری کلينتون از نيويورک، لحن خصمانه در مناظره پيش از انتخابات مقدماتی هفته گذشته کارولينای جنوبی را، که به پيروزی اوباما منجر شد، در مناظره ديشب کنار گذاشته بودند.

اين مناظره بيشتر تاکيدی بر تفاوت ها و نيز نظرات و عقايد مشترک آنان در باره بسياری از مسائل بود.

کلينتون گفت مبارزات انتخاباتی اش را بر پايه شايستگی های خود انجام ميدهد، نه شوهرش، بيل کلينتون، رئيس جمهوری سابق آمريکا.

اوباما ضمن تحسين از کارنامه خانم کلينتون بر مهارتهای خود برای پيشبرد کشور تاکيد گذاشت.

آنان، هردو، از جان مک کين، پيشتاز در ميان جمهوريخواهان متقاضی کانديدائی رياست جمهوری آمريکا، برای حمايت از جنگ عراق و پشتيبانی از برنامه پرزيدنت بوش برای معافيت های مالياتی انتقاد کردند.

روز پنجشنبه ، اندکی پيشتر، آرنولد شوارتزينيگر فرماندار جمهوريخواه ايالت کاليفرنيا با تائيد و حمايت از مک کين، اين قانونگذار با سابقه از ايالت آريزونا را به عنوان رهبری با توانائی های فوق العاده که می تواند با رقيبان سياسی کار کند، ستوده بود.

پشتيبانی شوارتزينيگر می تواند مک کين را از نزديک ترين رقيبش، ميت رامنی، فرماندار سابق ايالت ماساچوستس، کاملا جلو بياندازد.

مک کين در عين حال از تائيد و پشتيبانی رودی جوليانی شهردار سابق نيويورک، که اين هفته از صحنه رقابت خارج شد، برخوردار شده است.

کاليفرنيا جزو بيست ايالتی است که روز سه شنبه آينده، روزی که متقاضيان فعلا تمامی توجه خود را به عنوان روزی بزرگ و سرنوشت ساز به آن معطوف ساخته اند، بعضی انتخابات مقدماتی دارند، و بعضی ديگر رای گيری در انجمن های حزبی را انجام ميدهند.

XS
SM
MD
LG