لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۳

سخنرانی سالانه پرزيدنت بوش در کنگره آمريکا


سخنرانی سالانه پرزيدنت بوش در کنگره آمريکا
سخنرانی سالانه پرزيدنت بوش در کنگره آمريکا

پرزیدنت جورج دبلیو بوش در سخنرانی سالانه خود در گنگره آمریکا اظهار داشت که ایالات متحده با نیروهای افراطی موجود در خاورمیانه مقابله میکند. کوشش خشونت بار افراطیون در محروم کردن مردم از حق آزادی و گزینش سرنوشت خود در عراق، لبنان، مناطق فلسطینی و همچنین افغانستان و پاکستان آشکار است.

آقای بوش اظهار داشت: این نیروها همچنین با رژیم تهران پیوند و مناسباتی دارند. رژیم ایران، ملت نیک و با استعدادش را سرکوب میکند و هرگاه که آزادی در خاورمیانه پیشرفت میکند، جمهوری اسلامی ایران بمقابله با آن میپردازد. رژیم اسلامی ایران گروههای شبه نظامی درعراق را آموزش داده و بآنها کمک مالی میرساند. از تروریستهای حزب الله در لبنان پشتیبانی کرده و از حماس در راستای تضعیف صلح در سرزمینهای مقدس پشتیبانی میکند.

پرزیدنت بوش اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران همچنین سرگرم ساختن موشکهای بالستیک دور برد است و به غنی سازی اورانیوم که میتواند در راستای تولید بمب هسته ای از آن بهره برداری کند ادامه میدهد.

آقای بوش ملت ایران را مستقیمأ مورد خطاب قرار داده گفت: ما با شما هیچگونه جنگ و دعوائی نداریم. به سنت ها و تاریخ شما احترام میگذاریم و به امید روزی هستیم که به آزادی خود دست یابید.

پرزیدنت بوش از حکومت ایران خواست که برنامه غنی سازی اورانیوم را متوقف کرده و دیگر بار به جامعه جهانی بپیوندد. پیرامون هدفهای اتمی و گذشته خود روشن عمل کرده، بسرکوب در ایران پایان داده، و دست از پشتیبانی از ترور بردارد.

پرزیدنت بوش اظهار داشت: از همه مهمتر این را بدانید که آمریکا با آنها که نیروهای ما را تهدید میکنند بر خورد خواهد کرد. ما در کنار متحدین خود ایستاده ایم و از منافع خود در خلیج فارس کماکان دفاع خواهیم کرد."

XS
SM
MD
LG