لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۸

رئيس جمهوری کلمبيا از بوش بخاطر پشتيبانی از قرارداد تجارت آزاد با کلمبيا سپاسگزاری کرد


آلوارو اوريبه Alvaro Uribe، رئيس جمهوری کلمبيا، از پرزيدنت بوش بخاطر پشتيبانی او از قرارداد تجارت آزاد با کلمبيا سپاسگزاری کرد.

پرزيدنت بوش دو شنبه شب در سخنرانی سالانه خود گفت از کنگره خواهد خواست لايحۀ تجارت آزاد با کلمبيا را تصويب کند. وی اضافه کرد که عدم تصويب اين لايحه موجب تقويت مُبلِغين عوامفريبی در نيمکره ما خواهد شد.

پرزيدنت بوش گفت ما بايد اين لايحه را تصويب کنيم و به همسايگان خود نشان دهيم که دموکراسی انسانها را به زندگی بهتر راهبر ميشود.

بطور کلی دولت بوش بر اين باور است که تصويب قراردادِ تجارت خارجی به رونقٍ اقتصادی کلمبيا و تقويت رئيس جمهوری آن کشور کمک خواهد کرد. اوريبه، سخنان پرزيدنت بوش را گام مؤثری در جهات تصويب قرار داد توصيف کرد.

اما اين قرارداد از جانب نمايندگان دموکرات با مخالفت روبرو است.

مخالفين ميگويند اوريبه هنوز برای کنترلٍ خشونت عليه مسؤلين اتحاديه های کارگری اقدامات کافی انجام نداده است.

بر اساس آمار دولت کلمبيا از سال ۲۰۰۱ تا کنون بيش از ۷۰۰ رهبر اتحاديه کارگری در آن کشور به قتل رسيده اند؛ و اگر چه از زمانٍ به قدرت رسيدن اوريبه در سال ۲۰۰۲ شمار کشته شدگان کمتر شده است اما درصد اين کاهش ناچيز بوده است.

ديروز (سه شنبه) استنی هوير، رهبر اکثريت مجلس نمايندگان آمريکا، در واکنش به سخنان پرزيدنت بوش در کنگره گفت، تصويب اين قرارداد در کنگره تا پايان سال جاری بعيد بنظر ميرسد.

XS
SM
MD
LG