لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۱

متکی: بهتر بود برای طرح پيش نويس ابتدا منتظر گزارش جديد آژانس بين المللی اتمی می شدند


منوچهر متکی وزير امور خارجه جمهوری اسلامی ايران در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سويس گفت قطع رابطه با امريکا هميشگی نيست. متکی با اشاره به موانع زيادی که در راه برقراری رابطه با امريکا وجود دارد افزود وی می تواند تصور روزی را کند که روابط ايران و امريکا عادی باشد.

با اين حال وی پيشنهاد کاندوليزا رايس، وزير امور خارجه آمريکا، برای مذاکره در هر زمان و هر مکان را به شرط تعليق غنی سازی اورانيوم رد کرد و گفت جمهوری اسلامی ايران برای گفتگو با هر کشوری درباره برنامه هسته ايش آماده است اما پيش شرطی را برای آن نمی پذيرد.

به گفته وزير امور خارجه جمهوری اسلامی ايران برقراری مجدد روابط ميان دو کشور به عوامل بسياری وابسته است، و جمهوری اسلامی در حال حاضر هيچ تغيير مهمی در سياست آمريکا نسبت به ايران مشاهده نمی کند.

منوچهر متکی همچنين طرح پيش نويس قطع نامه جديد شورای امنيت به منظور اعمال تحريمهای بيشتر عليه جمهوری اسلامی ايران را عجيب دانست و گفت بهتر بود برای طرح چنين پيش نويسی ابتدا منتظر گزارش جديد آژانس بين المللی انرژی اتمی می شدند. آقای متکی از شورای امنيت سازمان ملل خواست صبر بيشتری از خود نشان دهد.

XS
SM
MD
LG