لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۶

فعالين دانشجويی با قرار وثيقه های سنگين روبرو هستند


ناآرامی در کوی دانشگاه تهران، که از ظهر روز جمعه و در اعتراض به نارضايتی ها و مسائل صنفی آغاز شده بود از عصر روز شنبه با تجمع بيش از يکهزار دانشجوی ساکن ِ کوی دانشگاه در برابر سالن غذا خوری دانشگاه تهران از سر گرفته شد.

در همين حال، طبق اخبار رسيده، کميته انضباطی دانشگاه اميرکبير برای پنج نفر از اعضای انجمن اسلامی اين دانشگاه احکام سنگينِ محروميت از تحصيل صادر کرده است. بنا بر اين گزارش، آرش آرمون به دو ترم محروميت از تحصيل، نيما گرشاسبی و دو دانشجوی ديگر نيز به يک ترم محروميت از تحصيل محکوم شده اند.

اين گزارش می افزايد حکم اوليه دو ترم محروميت از تحصيلِ مجيد شيخ پور، دبير تشکيلات انجمن اسلامی اميرکبير، نيز قطعی شده است. توهين به مقدسات از طريق انتشار نشريات ِ موهن يکی از موارد اتهامی اين فعال دانشجويی بوده است.

در خبری ديگر، همچنين، شعبه يک معاونت امنيتی دادسرای انقلاب تهران به رياست قاضی موسوی اقدام به صدور قرار وثيقه های سنگين برای سعيد متين پور و ديگر فعالان زنجانی در بند ۲۰۹ زندان اوين نموده است. بنا بر اين گزارش دادگاه برای سعيد متين پور قرار وثيقه ۵۰۰ ميليون تومانی، برای عليرضا متين پور قرار وثيقه ۱۲۰ ميليون تومانی، برای بهروز صفری قرار وثيقه ۱۲۰ ميليون تومانی، برای ليلا حيدری قرار وثيقه ۸۰ ميليون تومانی، و برای جليل غنی لو قرار وثيقه ۸۰ميليون تومانی صادر کرده است.

در همين حال خانواده زندانيان به اين قرارها اعتراض نموده و عنوان کرده اند که توان پرداخت چنين وثيقه هايی را ندارند.

XS
SM
MD
LG