لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۶

نخبگان سياسی واقتصادی جهان گام های اقتصادی بعدی را بررسی ميکنند  


صدها رهبر سياسی و اقتصادی جهان، اقتصاد رو به رکود آمريکا، و آثار آن بر بقيه جهان را، در مجمع اقتصادی جهان در داووس سويس به بحث و تبادل نظر گذاشته اند.

بعضی از شرکت کنندگان، کاهش اخير در نرخ بهره در آمريکا را مورد انتقاد قرار دادند چرا که به گفته آنان اين اقدام ممکن است به تورم منجر شود. بعضی ديگر نيز نرخ های پائين بهره را ايده ای بد دانستند و گفتند وام های ارزان يکی از دلايل به اصطلاح بادکردن و داغ شدن مصنوعی بازار مستغلات است، که آغازگر بحران اخير اقتصادی بوده است.

رئيس بانک مرکزی مکزيک گفت اقتصاد کشورهای آمريکای لاتين قادر نخواهد بود از آثار يک رکود در اقتصاد آمريکا اجتناب کند. با اينحال به گفته وی اصلاحات اخير و رشد اقتصادی در منطقه موجب شده است آمريکای لاتين بتواند بهتر از گذشته با مشکلات اقتصادی مقابله کند.

کاندوليزا رايس وزير امورخارجه آمريکا و حامد کرزی رئيس جمهوری افغانستان سخنرانان بعدی در جلسه امروز مجمع جهانی اقتصاد اند.

بيل گيتس رئيس شرکت کامپيوتری مايکروسافت ، گوردن براون نخست وزير بريتانيا، پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان و ال گور برنده جايزه صلح نوبل و معاون پيشين رياست جمهوری آمريکا جزو سخنرانان سرشناس بعدی هستند.

XS
SM
MD
LG