لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۰

هيت لجر بازيگر ۲۸ ساله استراليايی درگذشت


با مرگ ناگهانی هيت لجر بازيگر استراليايی بدون شک دنيای بازيگری يکی از با استعدادترين اعضای خودرا از دست داد.

پيکر بی جان اقای لجر در ساعت ۳:۲۶ دقيقه به وقت محلی در آپارتمانش در محله ی سوهو ی نيويورک پيدا شد و نيم ساعت بعد پليس اين شهر مرگ او را تاييد کرد.

پليس در خبر اوليه اعلام کرد که مقادير زيادی قرص خواب آور در نزديکی پيکر او پيدا کرده اما علت مرگ آقای لجرهنوز از طرف مقامات رسمی و پزشکی قانونی اعلام نشده است.

امروز چهارشنبه بيست و سوم ژانويه جسد او برای يافتن علت اصلی مرگش کالبد شکافی خواهد شد.

خانواده آقای لجر که در استراليا زندگی می کنند ضمن اعلام اين که خبر مرگ فرزندشان را از راديو شنيده اند مرگ هيت را تصادفی خواندند.

نامزد سابق هيت لجر که به همراه دختر دوساله او ماتيلدا در سوئد به سر می برد نيز ضمن اعلام تاسف فيلمبرداری فيلم جديدش را قطع و به نيو يورک پرواز کرد.

بسياری از دست اندر کاران صنعت سينمای آمريکا نظير نيکول کيدمن ومل گيبسون از خبر اين واقعه ابراز تاسف کردند.

هيت لجر يکی از درخشان ترين بازی های خود را در نقش يک کابوی همجنسگرا در فيلم «کوه بروکبک» ارائه کرد که برای بازی در اين نقش کانديدای دريافت جايزه بازيگری اسکار در سال ۲۰۰۶ شد، اگرچه که موفق به دريافت آن نشد.

آخرين فيلمی که ازاو به روی پرده ی سينماهای دنيا آمده فيلم «من آنجا نيستم» درباره زندگی و آثار باب ديلن خواننده صاحب نام آمريکايی بود. آقای لجر در اين فيلم يکی از هفت بازيگری است که نقش باب ديلن را در فيلمی با نگاهی متفاوت به بيوگرافی اين خواننده بازی می کند.

آدم هايی که هيت در مدت کوتاه بازيگری خود در فيلم های گوناگون به تصوير کشيده شخصيتهايی متفاوت و خاص بوده اند. همچنين نوع نگاه ونزديکی آقای لجر به شخصيت هايش از او بازيگری خارق العاده ساخته بود که در انتخاب نقش هايش حساسيت مخصوصی به خرج می دهد.

از فيلم هايی که او بازی کرده و لی هنوز به اکران نرسيده می توان به آخرين نسخه از سری فيلم های بت من باعنوان «شواليه سياه» نام برد. هيت لجر در اين فيلم نقش ژوکر را بازی می کند که پيش ار اين جک نيکلسون آن را بازی کرده بود.

هيت لجر که بازيگری را از ده سالگی از تاتر مدرسه ای آغاز کرده بود پس از بازی در چند فيلم مستقل در استراليا در سن ۱۹ سالگی به لس انجلس رفت و در اولين گام فيلم« ۱۰ چيز درباره تو که من از آن منتفرم» مقابل جوليا استيلز بازی کرد. پس از آن برای بازی در نقش های دلخواهش بسياری از پيشنهاد های تجاری را رد کرد.

به احتمال زياد علت اصلی مرگ آقای لجر پس از کالبد شکافی امروز چهارشنبه اعلام خواهد شد.

XS
SM
MD
LG