لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۶

سخنگوی دولت احمدی نژاد وجود اختلاف با مجلس را تکذيب کرد


در واکنش به خبرهای مربوط به انتقاد رييس مجلس شورای اسلامی از مخالفتهای محمود احمدی نژاد با طرحهای مصوب مجلس شورای اسلامی و مداخله رهبر جمهوری اسلامی ايران در حل اختلاف ميان مجلس و رييس جمهوری، غلامحسين الهام سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ايران وجود اختلاف با مجلس را تکذيب کرد.

روز گذشته غلامعلی حداد عادل با قرائت نامه ای از رييس جمهوری اسلامی ايران گفته بود اينکه رييس دولت صريحا به مجلس نامه ای بنويسد و مصوبه مجلس را به جای شورای نگهبان مغاير قانون اساسی اعلام کند، حرف تازه ای است که سابقه نداشته است.

در همين حال سخنگوی دولت تصريح کرده است رييس جمهوری بر اساس تکليف و حقی که دارد يک تذکر و يادآوری طبيعی مبنی بر مغاير قانون اساسی بودن يکی از مصوبات مجلس شورای اسلامی ارائه کرده است.

وی اضافه کرد شورای نگهبان نيز به دليل عدم وجود فرصت کافی در مورد اين طرح دو فوريتی اظهار نظر نکرده و سکوت اختيار کرده است. وی گفت شورای نگهبان تاييد نيز نکرده است که مصوبه مجلس مغاير قانون اساسی نيست.

سخنگوی دولت هيچگونه توضيحی مبنی بر اينکه چگونه و به چه دليل مصوبه مجلس بدون عبور از مرحله رسيدگی در شورای نگهبان برای رييس جمهوری ارسال شده و در اختيار قوه مجريه قرار گرفته، نداده است.

XS
SM
MD
LG