لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۷

پنج سرباز در جنوب پاکستان در حمله شبه نظاميان از پای درآمدند


مقامات نظامی پاکستان اعلام کردند شبه نظاميان ۵ سرباز را کشته و ۷ سرباز ديگر را زخمی کرده اند.

سخنگوی ارتش پاکستان گفت قرارگاه ارتش در لدّها امروز (سه شنبه) توسط شبه نظاميان مورد حمله قرار گرفت. ظرف ماه جاری اين دومين حمله شبه نظاميان به قرار گاه لدّها بود که در منطقه قبيله ای وزيرستان جنوبی نزديک مرز با افغانستان واقع است.

اين سخنگو گفت ارتش به مبادله آتش با شبه نظاميان پرداخت و آسيب های فراوانی به دشمن وارد آورد، اما اين که ارتش در منطقه دست به هجوم عمده ای زده است را انکار کرد.

اين حمله در روزی اتفاق می افتد که درياسالار ويليام فالون، رئيس مرکز فرماندهی نيروهای آمريکا، برای ملاقات با فرمانده ارتش پاکستان، اشفق کيانی، وارد پاکستان شد.

درياسالار فالون اخيرا در مورد وجود نياز به همکاری بين نيروهای آمريکا و پاکستان در مبارزه با شورشيانی که در مجاورت مرز با افغانستان مستقر هستند سخن گفته بود.

در هفته های اخير ميزان خشونت در مرز افغانستان شدت يافته است. بيت الله محسود، رهبر شبه نظاميانی که به گفته پاکستان و آمريکا مسئول ترور بی نظير بوتو ست، در اين منطقه استقرار دارد.

اين رهبر شورشی گفته است که در سال گذشته يک رشته حملات انتحاری را عليه ارتش پاکستان سامان داده بود، ليکن هرگونه ارتباطی را با سوء قصد به جان بوتو انکار می کند.

XS
SM
MD
LG