لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۶

انفجار در شرق بغداد يک کشته و دو زخمی برجای گذاشت


امروز(يکشنبه) در شرق بغداد انفجار يک خمپاره در نزديکی ساختمان اداره گذرنامه در يک محله شيعه و سنّی نشين يک نفر را کشت و دو نفر ديگر را مجروح کرد.

بنا به گفته حيدر حسين، يکی از مأموران پليس، اصابت خمپاره زمانی صورت گرفت که مسئولان در حال سازمان دادن به افراد متقاضی برای دريافت گذرنامه بودند.

رشته انفجارها و درگيری های ديگر در روز گذشته در سراسر عراق موجب مرگ تعداد بيشتری از مردم آن کشور شد. از جمله در تل عفر در شمال عراق اصابت يک راکت به بازار شلوغی در آن شهر کشته شدن هفت نفر را در پی داشت و انفجار بمبی در کرکوک دو نفر را کشت و پنج نفر ديگر را مجروح کرد.

در روزهای آخر هفته و پيش از عاشورا در دو بمب گذاری انتحاری در ميان سوگواران محرم در استان دياله در شمال بغداد دست کم بيست کشته به جای گذاشت.

در روز جمعه در درگيری ميان شبه نظاميان متعلق به يک فرقه ی شيعه و نيروهای امنيتی عراق در شهر های ناصريه و بصره در جنوب عراق دست کم هفتاد نفر کشته شدند. اين فرقه که خود را سربازان بهشت می خوانند با حملاتی هماهنگ به پاسگاههای پليس با نيروهای دولتی درگير شده و يک پاسگاه پليس را در شهر ناصريه هدف آتش خمپاره قرار دادند.

برخی گزارشها از کشته شدن دست کم چهارده مأمور پليس از جمله فرمانده نيروی واکنش سريع در اين درگيری خبر داد.

سال گذشته نيز گروه جُند السماء در ايام عزاداری های عاشورا با نيروهای امنيتی عراق درگير شد که در آن بيش از دويست و پنجاه نفر کشته شدند.

در همين حال شهرک صدر در شرق بغداد ديروز صحنه ی انفجار بمبی بود که در يک کيسه زباله جای داده شده بود. اين انفجار در نزديکی يک رستوران روی داد که بنا به گفته پليس در آن دست کم دو نفر کشته و بيش از ده نفر ديگر مجروح شدند. شدت انفجار به بسياری از فروشگاههای اطراف و دکه ها نيز خسارت وارد کرد.

يک شاهد عينی می گويد اين کار اتفاقی صورت نگرفت بلکه بمبی بود که منفجر شد و دونفر کشته و تعدادی مجروح شدند. مجروحان اين حادثه برای مداوا به بيمارستان الصدر منتقل شدند.

XS
SM
MD
LG