لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۹

چاوز بسياری از بانک های خصوصی ونزوئلا را متهم به قانون شکنی کرد


هوگو چاوز رئيس جمهوری ونزوئلا در جريان ديداری با کشاورزانِ اين کشور بسياری از بانک های خصوصی ونزوئلا را متهم به قانون شکنی کرد. به گفتهِ چاوز بانک ها قوانين مربوط به اختصاص تقرييا يک سوم از ميزانِ وام های خود را با نرخِ بهرهِ پايين جهتِ پرداختِ وام برای امورِ کشاورزی وامِ مسکن و ايجادِ واحد های تجاری کوچک زير پا گذاشته اند.

چاوز در ديدار با عده ای از کشاورزان که جريان آن از تلويزيون اين کشور نيز پخش می شد گفت، «هر بانکی که قوانين را زير پا بگذارد بايد جريمه شود و ميزان آن هم بايد سنگين باشد. ما از بانک هائی که در اين زمينه همکاری می کنند سپاسگزاريم ولی با آن ها که قانون شکنی می کنند برخورد خواهيم کرد. قانون بايد اجرا شود، و ما هيچ گونه بد رفتاری از طرفِ سرمايه داران را در بانک های خصوصی نمی پذيريم.»

به علت تعطيلی روزِ شنبه بانک های خصوصی ونزوئلا تا اين لحظه واکنشی به سخنان آقای چاوز نشان نداده اند.

چاوز همچنين از تصويبِ لايحهِ جديدی در زمينهِ پرداختِ وامِ کشاورزی با نرخِ حداکثر پانزده درصد و تمديد کردنِ زمانِ پرداخت آن از سه سال به ۲۰ سال سخن گفت.

رئيس جمهوری ونزوئلا در قسمتی ديگر از سخنان خود و در رابطه با مقابله دولت اين کشور با کالای قاچاق گفت،

«ما از آمادگی لازم برای حلِ مشکلاتِ ورودِ کالاهای قاچاق برخورداريم و اگر نيروهای گاردِ ملی برای حفاظت از مرزها کافی نيست من به ارتش دستور خواهم داد که جهت کمک در اين راستا واردِ عمل شود. حتی اگر لازم باشد جهتِ مبارزه با قاچاق ما مردم را مسلح می کنيم و همچنين از سربازان ذخيره استفاده خواهيم کرد و آن ها را به خطِ مرزی می فرستيم. اصلا همه ما برای جلوگيری از ورود کالای قاچاق به مناطقِ مرزی می رويم زيرا نمی توانيم تنها نظارگر سرقتِ موادِ خوراکی مردمِ کلمبيا و ديگر مناطق کارائيب باشيم.»

XS
SM
MD
LG