لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۱

وکيل مدافع ابراهيم لطف الهی خواستار نبش قبر و کالبد شکافی او شد


در پی انتشار خبر خودکشی دانشجوی سنندجی رشته حقوق دانشگاه پيام نور به نام ابراهيم لطف الهی در بازداشتگاهی در سنندج توسط مقامهای امنيتی جمهوری اسلامی ايران و به خاکسپاری جسد وی بدون حضور بستگانش، صالح نيکبخت وکيل مدافع ابراهيم لطف الهی خواستار نبش قبر و کالبد شکافی اين دانشجوی سنندجی شده است.

بنا به گزارش نوروز، صالح نيکبخت اظهار داشت خانواده وی با رد ادعای خودکشی ابراهيم می گويند که وی در ستاد پيگيری اداره اطلاعات به قتل رسيده و به همين دليل خواستار نبش قبر و کالبد شکافی جسد و معاينه او توسط هياتی از پزشکان که يکی از آنن معتمد آنان باشد شده اند.

از سويی ديگر، بنا به گزارش کميته دانشجويی گزارشگران حقوق بشر، اسماعيل لطف الهی خاطر نشان کرده است که اگر فرضيه خودکشی صحيح است چرا وزارت اطلاعات بدون اطلاع خانواده جنازه وی را دفن نموده است. به گفته وی آيا اين عمل به دليل هراس آنها از آشکار شدن اثر شکنجه های جسمی بر بدن ابراهيم نبوده است؟

در همين حال، سازمان ديده بان حقوق بشر از جمهوری اسلامی ايران خواسته است تا درباره مرگ زندانيان در حين بازداشت به تحقيق بپردازد. در اين اطلاعيه به مرگ مشکوک زهرا بنی عامری و ابراهيم لطفی پور، که اخيرا در دو شهر ايران به طرز مشکوکی در حين بازداشت جان باختند اشاره شده است.

XS
SM
MD
LG