لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۰

اپوزیسیون کنیا پلیس این کشور را متهم به از پای درآوردن هفت نفر از تظاهرکنندگان ساخت


اپوزیسیون کنیا پلیس این کشور را متهم ساخت که دربرخوردهای روزپنجشنبه خود با تظاهرکنندگان هفت نفر را ازپای درآورده است. این درحالی است که اپوزیسیون خود را آماده می کند که دراعتراض به انتخاب مجدد موائی کیباکی به ریاست جمهوری کنیا، امروزجمعه برای سومین روزپیاپی دست به تظاهرات بزند.

به گزارش شاهدان عینی، پلیس ضد شورش کنیا روزپنجشنبه برای متفرق ساختن تظاهرکنندگان در نایروبی وشهرهای کیسومو و الدورت درغرب کشور، به شلیک گازاشک آور وگلوله متوسل گردید.

رایلا اودینگا رهبراپوزیسیون روزپنجشنبه اظهار داشت درجریان خشونت های سیاسی متعاقب انتخابات ۲۷ ماه دسامبر، تاکنون یک هزارنفر جان خود را ازدست داده اند.

اپوزیسیون می گوید دولت درانتخابات ریاست جمهوری تقلب و اعمال نفوذ کرده است.

آمریکا روزپنجشنبه باردیگرازدولت واپوزیسیون کنیا خواست که به خشونت های جاری پایان دهند و اختلافات میان خود را حل کنند. وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد هر دو طرف را مسئول خشونت های جاری می داند.

در همين حال امروز (جمعه)، پلیس کنیا میگوید دو شهروند آلمانی و یک شهروند هلندی را به ظن فعالیتهای تروریستی بازداشت کرده است. سخنگوی پلیس گفت این سه نفر عصر پنجشنبه در حالیکه قصد خروج از کشور را داشتند در فرودگاه دستگیر شدند. سخنگو افزود، سه مظنون چندی پیش به عنوان روزنامه نگار وارد کشور شدند؛ اما رفتار مشکوکی داشته اند. آنها از تأسیسات امنیتی کشور عکسبرداری میکرده اند. این سه مظنون اکنون تحت بازجویی هستند.

XS
SM
MD
LG