لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۱

بوش ميگويد مشوق های مالياتی برای رونق بخشيدن به اقتصاد آمريکا ضروری است


پرزيدنت بوش ميگويد آمريکا دورانی در حال چالش را ميگذراند و کشور نيازمند به اقداماتی سريع و موقت برای رونق بخشيدن به فعاليت های اقتصادی است.

پرزيدنت بوش امروز، جمعه، در يک سخنرانی در کاخ سفيد گفت برنامه رونق اقتصادی بايد تا آن حد جامع باشد که بتواند ضمن تحرک بخشيدن به اقتصاد به مصرف کنندگان نيز معافيت هائی مالياتی بدهد تا بتوانند بيشتر خرج کنند.

پرزيدنت بوش گفت وی خواستار مشوق هائی مالياتی است که صاحبان کسب و کار را به سرمايه های گذاريهای جديد و استخدام های بيشتر ترغيب کند.

پرزيدنت بوش گفت با اعضای کنگره آمريکا از هر دو حزب صحبت هائی دلگرم کننده داشته و معتقد است رسيدن به توافقی در آينده نزديک امکان پذير است.

پرزيدنت بوش در باره برنامه خود به مواردی مشخص اشاره نکرد اما گزارش های خبری حاکی از آن است که برنامه وی ممکن است شامل استرداد هشتصد ميليون دلار ماليات به هريک از ماليات دهندگان باشد.

بن برنانکی رئيس بانک مرکزی آمريکا روز پنجشنبه به يک کميته کنگره آمريکا گفت يک برنامه جامع و به موقع رونق اقتصادی می تواند اقتصاد کشور را از تحرکی مناسب و قابل قبول برخوردار کند.

وی در واکنش به يک سلسله گزارشهای حاکی از رکود در بخش های مسکن و توليدی صحبت ميکرد، که روز پنجشنبه به تنزلی عمده در ارزش سهام منجر شد.

XS
SM
MD
LG